ФІЛОЛОГІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

 

«Знання мов – це можливість зазирнути в інший світ», – сказав наш співвітчизник, відомий науковець, лікар Микола Амосов.

Ось вже понад 15 років таку можливість ми даємо нашим здобувачам вищої освіти – зазирати в інший світ та змінювати його.

На філологічному факультету здобувають вищу освіту за першим бакалаврським рівнем за такими спеціальностями: 035 Філологія (Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська); 014 Середня освіта (Мова та зарубіжна література (англійська)); 014 Середня освіта (Українська мова та література).

Перший набір на спеціальність «Вчитель англійської мови та зарубіжної літератури» було здійснено у 2007 році. І тоді, і сьогодні ми залишаємося єдиним коледжем в Україні, який готує таких бакалаврів.

У 2011 році з коледж святкував урочистості з нагоди випуску перших 17 вчителів англійської мови та літератури, а за 15-річний термін – понад 450 педагогів з іноземною освітою.

У 2014 році було створено випускова кафедра германської філології та зарубіжної літератури, яку очолила доктор філологічних наук Наталія Войцехівська, а у 2017 році на базі відділення іноземних мов почав функціонувати філологічний факультету, на якому зараз, станом на 2023 рік,  навчається близько 400 студентів.

У різні періоди відділення й факультет очолювали висококваліфіковані науковці: Олена Похилюк та Олена Марценюк. За цей період до складу факультету додалося ще дві випускових кафедри, які очолюють Надія Скрипник та Юлія Лебедь.

Коледж пишається своїми випускниками, які займають активну громадянську позицію та ведуть волонтерську діяльність:

  • Чекотун Наталія – міжнародний військовий журналіст, яка висвітлює про події в Україні для усьому світу;
  • Пустовіт Ксенія – лейтенант секретної служби ЗСУ, 101 бригада, має 8 медалей за мужність та металевий хрест, вручений особисто Залужним, служила в АТО;
  • Рокіцький Ігор – захищає країну на сході, був поранений і після відновлення, повернувся в лави ЗСУ;
  • Дацюк Олена – волонтер, неодноразово була в гарячих точках.

І цей список можна продовжувати. Тримають освітній фронт в закладах освіти у віддалених куточках Вінниччини: Засік Олександр, Мельник Світлана, Курієнко Ольга, Голинська Наталія, Сироєжко Яна, Тиртичко Алла. Сьогодні серед випускників – успішні директори власних освітніх студій.

Науковий фронт тримають випускники, які наразі є аспірантами й готуються до захисту дисертацій та присвоєння наукового ступеня доктора філософії: Колонюк Сергій, Литвинюк Аліна, Ясенчук Юлія, Хейлик Вікторія та інші.

Багато випускників працюють перекладачами в ІТ-сфері та мають агенції з подорожей: Процишина Яна, Нечай Вікторія, Васютинська Інна.

Це лише частина інформації, якою володіємо наразі. Знаємо, що кожний випуск був унікальним, але усіх об’єднувало одне – високі результати у навчанні (близько 50% випускників щороку отримували дипломи з відзнакою, що дозволило нашим випускникам продовжувати навчання у провідних ВНЗ України та за кордоном).

Завдяки високо професійному педагогічному та науково-педагогічному складу факультету в арсеналі кожного педагога близько 100 наукових статей на посібників, таким підготовленим студентам, які були і є учасниками численних конференцій та переможцями міжнародних конкурсів, коледж у період 2015-2019 рр. успішно брав участь у Всеукраїнському науково-методичному експерименті «Шкільний учитель нового покоління» під патронатом МОН України та за підтримки Британської ради в Україні.

Пишаємось усією колежанською родиною, яка доклала і продовжують докладати зусилля для розбудови філологічного факультету в ім’я світлого майбутнього нашої рідної України.

Комунальний заклад вищої освіти «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж» – єдиний коледж в Україні, який проводить підготовку бакалаврів з германської та української лінгвістики.

Філологічний факультет постав як окремий підрозділ коледжу у 2016 році, об’єднавши відділення іноземних мов, створене у 2010 році, та три випускові кафедри: германської та слов’янської філології, зарубіжної літератури та основ риторики та кафедру української філології. Перший прийом вчителів англійської мови та зарубіжної літератури було здійснено у 2007 році. З тих пір щороку заклад випускає в середньому до 50 бакалаврів – вчителів англійської мови та літератури, які успішно працюють в освітній сфері міста Вінниця, у віддалених куточках Вінницької області та всієї України.

Нині на філологічному факультеті здобуває освіту близько 400 студентів. Цей структурний підрозділ коледжу підтримує унікальну систему наступності в освітньому процесі: після 9 класу студенти впродовж 2-х років здобувають повну загальну середню освіту за профілем майбутньої спеціалізації, згодом продовжують навчання на бакалавраті, здобуваючи фах перекладачів, учителів української мови та літератури, англійської мови, учителів англійської мови та зарубіжної літератури.