НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ ФАКУЛЬТЕТУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ТА МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА

Наукова діяльність факультету є невід’ємною складовою освітньої діяльності коледжу і спрямована на методичне та організаційне забезпечення і координацію наукової діяльності своїх працівників, залучення до виконання наукових робіт здобувачів вищої освіти, а також наукових, науково-педагогічних працівників інших вищих навчальних закладів, установ та організацій. Проблема, над якою працює коледж: «Професійна компетентність педагогічних працівників – складова формування інноваційного освітнього середовища».
Науково-педагогічні працівники факультету постійно висвітлюють свої педагогічні напрацювання у фахових виданнях України, в індексованих виданнях Web of Science, Scopus, у матеріалах Всеукраїнських та Міжнародних конференцій. Результати наукових пошуків викладачів факультету втілюються в навчальних посібниках та навчально-методичній літературі.
Так, у 2023 році кафедра теорії та методики музичного виховання і кафедра теорії, фахових методик та технологій дошкільної освіти стали організаторами ІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференція з міжнародною участю «Актуальні проблеми музичного виховання: методичний супровід розвитку дітей з особливими освітніми потребами». У 2024 році кафедрою теорії, фахових методик та технологій дошкільної освіти була ініційована І Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Освітній форсайт: сучасна дошкільна освіта – тенденції та перспективи розвитку»; кафедра теорії та методики музичного виховання стала організатором IV Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Актуальні проблеми музичного виховання: вітчизняний та зарубіжний досвід».
Одним з перших самостійних наукових досліджень, що виконують здобувачі освіти спеціальності 014 Середня освіта (Музичне мистецтво) та 012 Дошкільна освіта» є курсова робота. Проведення наукового діалогу з керівниками курсових робіт у формі творчої дискусії «Курсова робота в освітньому середовищі закладів вищої освіти» (спеціальність 012 Дошкільна освіта), інформаційний онлайн-вебінар «Курсова робота як розвиток наукового потенціалу здобувачів освіти», «Курсова робота: вимоги до написання, оформлення й захисту» (спеціальність 014 Середня освіта (Музичне мистецтво)) стали традиційними. Започаткована звітна студентська конференція з практики науковопедагогічних досліджень на тему «Академічна доброчесність: виклики часу», де розглядалися актуальні питання щодо дотримання академічної доброчесності в сучасній науковій та освітній діяльності: проблеми інтелектуальної власності й дотримання авторства, плагіату й антиплагіату, штучного інтелекту, безпечного інтернету, розпізнання фейкової інформації, а також дотримання академічної доброчесності в закладах дошкільної та загальної середньої освіти; проведено круглий стіл «Академічна культура та академічна доброчесність: етичні норми академічної діяльності педагогічних працівників». Такі заходи є платформою для обміну думками, досвідом і пропозиціями, спрямованими на формування культури чесності, відповідальності та професіоналізму майбутніх вчителів музичного мистецтва та вихователів.
Науково-дослідницька робота здобувачів освіти факультету під керівництвом досвідчених викладачів не обмежується написанням курсових робіт. Результати дослідження оприлюднюються у статтях – здобувачі освіти регулярно публікують результати досліджень у журналі «Вісник науково-методичних досліджень Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу», також готують доповіді для виступу на конференціях, семінарах. Вже декілька років поспіль здобувачі освіти спеціальності 014 Середня освіта (Музичне мистецтво) беруть участь у ролі доповідачів на Всеукраїнській студентсько-учнівської науково-практичній конференції «Хорове мистецтво України: історія та персоналії», яка проводиться на базі Бердичівського педагогічного фахового коледжу (Савчук Ольга, Любчик Катерина). Цікавим став досвід участі Леонтюк Альони (спеціальність 012 Дошкільна освіта) у Всеукраїнському студентському професійному творчому конкурсі наукових робіт із галузі «Гендерні дослідження» серед студентів закладів вищої освіти України, проведеного в Центральноукраїнському державному університеті імені Володимира Вінниченка. (2024 р.). Участь у таких заходах стимулює наукову діяльність і здобувачів освіти, і наукових керівників.
Факультет співпрацює з такими закладами освіти, організаціями та установами: КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти», Вінницьким державним педагогічним університетом імені Михайла Коцюбинського, Вінницьким інститутом Університету «Україна», Уманським державним педагогічним університетом імені П. Тичини, Національним педагогічним університетом імені М. П. Драгоманова, Київським університетом імені Бориса Грінченка, Хмельницькою гуманітарно-педагогічною академією, Вінницьким технічним фаховим коледжем, відокремленим структурним підрозділом «Педагогічний фаховий коледж Львівського національного університету імені Івана Франка», Комунальним закладом «Уманський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж імені Т. Г. Шевченка Черкаської обласної ради», КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського», КЗВО «Луцький педагогічний коледж» Волинської обласної ради, Департаментом освіти Вінницької міської ради, Комунальним закладом «Центр естетичного виховання» Вінницької обласної ради, закладами дошкільної освіти та загальної середньої освіти міста Вінниці та Вінницької області; інклюзивно-ресурсними центрами міста Вінниці, Вінницькою обласною станцією юних натуралістів, Вінницькими центрами розвитку дитини, Вінницькими громадськими організаціями. Партнерство з закладами освіти, організаціями та установами сприяє підвищенню ефективності та якості освітнього процесу в коледжі.

ДЕКАДИ КАФЕДР ФАКУЛЬТЕТУ