Підсумкове засідання Методичного об’єднання кураторів груп і вихователів

05 червня 2024 року в Комунальному закладі вищої освіти “Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж” відбулося підсумкове засідання Методичного об’єднання кураторів груп і вихователів.Предметом обговорення стала низка вкрай важливих питань, пов’язаних з вихованням здобувачів освіти.Основні педагогічні умови реалізації якісного превентивного виховання визначено у доповіді соціального педагога коледжу, доктора філософії М. П. Сорочан, якарозкрила сутність, мету та ключові елементи…

05 червня 2024 року в Комунальному закладі вищої освіти “Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж” відбулося підсумкове засідання Методичного об’єднання кураторів груп і вихователів.
Предметом обговорення стала низка вкрай важливих питань, пов’язаних з вихованням здобувачів освіти.
Основні педагогічні умови реалізації якісного превентивного виховання визначено у доповіді соціального педагога коледжу, доктора філософії М. П. Сорочан, яка
розкрила сутність, мету та ключові елементи превентивного виховання в освітньому середовищі, зосередила увагу на ролі та діях кожного учасника освітнього процесу з метою попередження, подолання відхилень у поведінці здобувачів освіти і запобігання розвитку різних форм їх асоціальної, аморальної поведінки.
Про якість інформаційно-просвітницької роботи в гуртожитках коледжу з питань запобігання вживанню алкогольних та слабоалкогольних напоїв, наркотичних, психотропних речовин як важливих чинників зростання злочинності доповідали вихователі гуртожитків С. М. Довгалюк та В. М. Марценюк, а також вихователь структурного підрозділу коледжу “Обласний науковий ліцей-інтернат” Н. М. Гуляс.
Надзвичайно корисні поради отримали члени методичного об’єднання під час лекторію-практикуму “Ключові аспекти ненасильницького спілкування зі здобувачами освіти”, який підготувала і провела завідувач відділення профільної середньої освіти за професійним спрямуванням Д. М. Кузьминська. Прийшли до висновку, що спілкування у стилі “шакала”, авторитарне, зверхнє, агресивне, маніпулятивне, досить поширене у суспільстві, є неприйнятним. Натомість потрібно формувати навички демократичного спілкування, що відповідає абсолютно протилежному стилю “жирафа”, який грунтується на засадах розуміння, прийняття, відсутності оцінки, емпатії.
Насамкінець, підвели підсумки виховної роботи за друге півріччя 2023-2024 навчального року, означили перспективні завдання, а також внесли пропозиції щодо планування роботи на наступний навчальний рік, узявши участь в “аукціоні ідей”.