12 листопада 2024 року на базі Комунального закладу вищої освіти «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж» відбулось онлайн-засідання обласного методичного об’єднання викладачів української філології. До участі у засіданні долучилося 100 слухачів з 23 коледжів області та міста. Зустріч розпочалася з вітальних слів директора КЗВО «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж» Войцехівського Костянтина Францовича, директора базового закладу фахової передвищої освіти Вінницького технічного фахового коледжу Василюк Світлани Михайлівни, голови обласного методичного об’єднання викладачів української філології, методиста Вінницького технічного фахового коледжу, кандидата філологічних наук Зоріної Юлії Валеріївни, методиста Ради директорів закладів фахової передвищої освіти Вінницької області, кандидата педагогічних наук Моторної Лесі Володимирівни.
Білоус Наталя Валентинівна, канд. пед. наук, начальник навчально-методичного відділу Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти пояснила учасникам заходу особливості проведення НМТ-2025.
У межах засідання ОМО відбувся науково-методичний семінар: Удосконалення комунікативно-мовленнєвої компетентності в процесі спілкування здобувачів освіти у поєднанні з традиційними та інноваційними формами і методами навчання на заняттях філологічного спрямування.
Спікерами семінару виступили: Скрипник Надія Іванівна, яка виступила з доповіддю «Комунікативно-етикетні норми: нові правила та особливості формування професійно орієнтованого спілкування» і наголосила, що ретельне дотримання правил мовного та мовленнєвого етикету допоможе подолати перепони, які будуть виникати на шляху формування та удосконалення комунікативно-мовленнєвої компетентності фахівців. Хоміцька Галина Василівна, яка ознайомила слухачів з історією, змінами, нововведеннями, перспективами нового українського правопису. Мазур Тереза Андріївна продемонструвала форми, за допомогою яких на заняттях словесності можна формувати комунікативні компетентності здобувачів освіти. Касіяненко Ольга Миколаївна ознайомила з нововведеннями щодо оформлення документів управлінської діяльності.
Також учасниками семінару були викладачі області: Червінчук Анастасія Володимирівна, ВСП «Вінницький торговельно-економічний фаховий коледж ДТЕУ» (Тема доповіді: «Різноманітність форм та методів для удосконалення комунікативно-мовленнєвих умінь здобувачів освіти на заняттях мови та літератури»); Назаренко Валентина Миколаївна, Іллінецький аграрний фаховий коледж (Тема доповіді: «Удосконалення комунікативно-мовленнєвої компетенції через використання елементів STEM-технологій на заняттях української мови та літератури»); Данилюк Олена Василівна, Погребищенський медичний фаховий коледж (Тема доповіді: «Шляхи вдосконалення комунікативно-мовленнєвої компетентності здобувачів освіти на заняттях української мови та літератури»).
Викладач-методист КЗВО «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж» Турлюк Світлана Вікторівна поділилась своїм досвідом: «Організація самостійної роботи здобувачів освіти Комунального закладу вищої освіти «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж з рідної мови».
Зоріна Юлія Валеріївна, кандидат філологічних наук, викладач-методист, голова ОМО викладачів української філології ЗФПО Вінницької області порушила питання про організацію та проведення ХІІ Обласної олімпіади з української мови.
За результатом науково-методичного семінару учасники отримали сертифікати про підвищення кваліфікації. Колеги обмінялись враженнями від співпраці.
Дякуємо всім учасникам семінару! Сподіваємося на подальшу співпрацю, чекаємо нових зустрічей, щоб поділитися цікавими ідеями щодо вирішення актуальних проблем з української філології у професійно орієнтованій освіті.