19 листопада в КЗВО “Вінницький гуманітарно- педагогічний коледж ” відбулася зустріч здобувачів освіти з представниками кіберполіції. Говорили про надважливе, а саме «Про основні правила кібергігієни».
Салига Марія Петрівна, старший оперуповноважений з оперативного пошуку та партнерства у сфері інформаційних технологій управління протидії кіберзлочинам у Вінницькій області, майор поліції, дала поради, яких обов’язково слід дотримуватися, адже з кожним днем інформаційні технології все більше проникають в життя сучасної людини і у разі неуважності важливі дані можуть опинитися в руках зловмисників.
Окрім цього, доповідач поділилася деталями конкурсу, який саме зараз триває серед здобувачів вищої освіти України. «Департаментом кіберполіції Національної поліції України за сприяння Департаменту освіти, науки та спорту Міністерства внутрішніх справ України та за підтримки міжнародної криптовалютної біржі «Binance», оголошено початок Всеукраїнського відкритого конкурсу Cyber Security Camp».
Конкурс передбачає три етапи в режимі онлайн:
І етап – навчання на платформі та первинне тестування;
ІІ етап – виконання практичних завдань і підготовка відповідей;
ІІІ етап – підготовка відео-есе на одну із запропонованих тем.
Переможці конкурсу отримають подарунки від криптовалютної біржі «Binance» та стануть учасниками 10-денного офлайн-тренінгу із цифрової грамотності та роботи з віртуальними активами.
Актуальність тематики конкурсу викликала жвавий інтерес в учасників зустрічі, які мали можливість за QR-кодом зареєструватися для участі в ньому.
Отримати детальну інформацію про конкурс та заповнити анкету можна за посиланням: https://www.binance.com/uk-UA/events/cyber-security-camp
Посібник з реєстрації: https://www.binance.com/uk-UA/blog/all/3677720461421579355
Окрім цього, кіберполіція разом з українськими волонтерами запросила здобувачів освіти коледжу долучитись до соціального проєкту «BRAMA», метою якого є знищення російських осередків в Інтернеті; зменшення рівня булінгу та цькування в мережі; протидія наркотикам та шахрайству: навчання та тренінги з кібергігієни; просвіта населення щодо інформаційної гігієни; залучення та мотивація громадян до активної громадянської позиції.
Марія Салига закликала надсилати якомога більше скарг для блокування того чи іншого джерела .
Насамкінець майор кіберполіції зазначила: «Якщо ти не можеш донатити своїми силами або фінансами, то ти можеш донатити свій час! Приєднуйтеся до проєкту BRAMA!»
Щиро дякуємо гостям за поради, правила та практичну інформацію!