КЗВО «Вінницький
гуманітарно-педагогічний коледж»
Факультет педагогіки та фінансово-економічної діяльності
Факультет педагогіки та фінансово-економічної діяльності Комунального закладу вищої освіти «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж», створений наказом директора коледжу від 05 червня 2019 року шляхом об’єднання трьох структурних підрозділів: шкільного відділення, відділення фізичного виховання та відділення фінансово-економічної та інформаційної діяльності. Його очолює Олена Василівна Майданик, кандидат педагогічний наук, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист.
Підготовка майбутніх вчителів початкових класів розпочалася ще в жовтні 1931 року в старовинному містечку Немирів. Саме тоді і розпочав свою діяльність Немирівський педагогічний технікум. Перший набір складався з 6 груп по 40 осіб в кожній, разом – 240 учнів. Технікум почав готувати вчителів 1-4 класів зі строком навчання 3 роки. Спочатку прийом учнів проводився лише на базі семирічки, однак уже у 1933 році розпочався прийом і на базі середньої школи, щоб готувати вчителів – мовознавців та математики для роботи в 5-7 класах. І цього на той час було замало. При технікумі відкриваються 5-місячні курси, щоб готувати вчителів на базі 7-річної освіти, і заочний відділ для підготовки дошкільних працівників. Стипендія становила 50 крб.
За соціальним складом 60% учнів – це діти селян, 35% – діти робітників і 5% – інших прошарків населення.
З серпні 1979 року розпочинається новий етап в історії підготовки спеціалістів початкової ланки освіти, що пов’язано з переведенням Немирівського педучилища до Вінниці та створенням шкільного відділення.
З 1998 року розпочато підготовку майбутніх вчителів фізичної культури та створено відділення фізичного виховання.
За цей період було підготовлено понад 900 вчителів фізичного виховання. Серед них – майстри спорту України, кандидати у майстри спорту України, призери чемпіонатів області, України, Європи та світу
Студенти відділення мали можливість підвищувати свою майстерність у спортивних секціях з боксу, боротьби, настільного тенісу, волейболу, футболу, легкої атлетики, атлетичної гімнастики та брати активну участь у спартакіадах і змаганнях різного рівня, займаючи призові місця.
Відділення фінансово-економічної та інформаційної діяльності створено у 2007 році.
Протягом 2004-2007 років було створено два спеціалізовані кабінети – «Діловодства, машинопису і статистики» та «Економіки підприємства, бухгалтерського обліку, менеджменту та маркетингу».
Після успішної акредитації спеціальностей 1 липня 2007 року проведено перший випуск майбутніх діловодів і документознавців, а вже через два роки – перший випуск за спеціальністю «Фінанси і кредит». Всього за час існування відділення диплом молодшого спеціаліста одержали 240 випускників, з них майже 30% – з відзнакою.
Сьогодні підготовка спеціалістів на факультеті здійснюється за спеціальностями: 013 «Початкова освіта», 014 «Середня освіта (Фізична культура)», 072 «Фінанси, банківська справа та страхування».
Пріоритетними напрямками роботи факультету педагогіки та фінансово-економічної діяльності визначено:
- Освітня та методична діяльність.
- Наукова та інноваційна діяльність.
- Спортивна діяльність.
- Зміцнення та розширення матеріально-технічної бази факультету.
- Створення та функціонування єдиного інформаційного середовища.
- Налагодження та розширення горизонтів міжнародного та міжвузівського співробітництва з провідними освітніми та науковими установами.
- Зміцнення позитивного іміджу факультету та його провідних позицій у підготовці висококваліфікованих фахівців.
Прийом документів для вступників на навчання здійснюється за освітнім ступенем «бакалавр» та освітньо-професійним ступенем «фаховий молодший бакалавр».
