КЗВО «Вінницький
гуманітарно-педагогічний коледж»
Факультет педагогіки та фінансово-економічної діяльності
Факультет педагогіки та фінансово-економічної діяльності Комунального закладу вищої освіти «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж» створений у 2019 році шляхом об’єднання трьох структурних підрозділів: шкільного відділення, відділення фізичного виховання та відділення фінансово-економічної діяльності. Деканом факультету було обрано Олену МАЙДАНИК, кандидата педагогічних наук, спеціаліста вищої категорії, викладача-методиста.
Підготовка здобувачів вищої освіти на факультеті здійснюється за трьома спеціальностями: 013 Початкова освіта, 014 Середня освіта (Фізична культура) та 072 Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок за першим (бакалаврським) ступенем вищої освіти.
Навчання майбутніх фахівців на факультеті забезпечує науково-педагогічний колектив висококваліфікованих викладачів, серед яких: один доктор наук, професор; 5 кандидатів наук, доцентів; 12 кандидатів педагогічних наук, 3 кандидата економічних наук, 2 доктора філософії та 4 аспіранта, об’єднаних у п’ять кафедр:
– кафедру шкільної педагогіки, психології та окремих методик;
- кафедру теорії і методики фізичного виховання;
- кафедру інформатики та інформаційних технологій в освіті;
- кафедру фінансово-економічних дисциплін;
- кафедру науково-природничих та математичних дисциплін.
Упродовж свого існування факультет педагогіки та фінансово-економічної діяльності, накопичував досвід й ефективно реалізовував сучасну освітню стратегію.
Пріоритетними напрямами його роботи є:
- освітня та методична діяльність;
- наукова та інноваційна діяльність;
- спортивна діяльність;
- зміцнення та розширення матеріально-технічної бази факультету;
- створення та функціонування єдиного інформаційногоосвітнього середовища;
- налагодження та розширення горизонтів міжнародного та міжвузівського співробітництва з провідними освітніми та науковими установами;
- зміцнення позитивного іміджу факультету та його провідних позицій у підготовці висококваліфікованих фахівців.
Усі спеціальності та програми підготовки відповідають вимогам ринку праці. Це значно полегшує здобувачам і випускникам факультету працевлаштування. Більшість з них отримують свою першу роботу ще під час навчання. здобувачами вищої освіти. Саме це і робить факультет педагогіки та фінансово-економічної діяльності популярним серед молоді.
З метою підвищення дослідницької компетентності здобувачів вищої освіти на факультеті створена та діє наукова лабораторія СТЕМ-освіти та функціонують студентські наукові гуртки:
- «Медико-біологічні аспекти фізичного виховання і спорту» (Науковий керівник: Юлія ПАЛАМАРЧУК);
- «Теоретико-методичні засади інноваційних технологій в системі фізичного виховання Нової української школи» (науковий керівник: Вікторія ЮНАШ);
- «Історико-педагогічні та методичні аспекти розвитку фізичної культури» (наукові керівники Дмитро ПРИСЯЖНЮК та Андрій ЦАРИК).
З метою покращення наукової роботи студентів спеціальності 013 Початкова освіта до навчальних планів підготовки бакалаврів введено практику з науково-педагогічних досліджень. Реалізації мети і завдань цього виду практики сприяє «Творча лабораторія здобувачів вищої освіти», яку очолює Людмила ЛУЦИНКЕВИЧ.
Теми засідань творчої лабораторії пов’язані з проблемами: «Методологія та методи науково-педагогічного дослідження», «Педагогічна діяльність сучасного вчителя початкових класів, її особливості, освітня інноватика».
Не залишається осторонь від викладачів і здобувачів волонтерська робота.
Прикладом такої роботи є діяльність волонтерського педагогічного загону «АБВС», який діє під керівництвом Таїсії НЕЧИПОРЕНКО та об’єднує здобувачів вищої освіти за спеціальністю 013 Початкова освіта. Вже традиційною стала участь наших волонтерів в організації виховної роботи із пацієнтами та відвідувачами Вінницького обласного медичного центру реабілітації дітей.
З початку бойових дій дні студента на факультеті проходять під девізом «Дякую захиснику, що я студент» і присвячуються полеглим захисникам – нашим випускникам. Проведені заходи мають доброчинне спрямування: збір смаколиків та продуктів для ЗСУ; виготовлення окопних свічок та ватних дисків в парафіні для потреб наших захисників; Близько 1500 розпалювачів поїхали на найгарячіші напрямки Донецької, Запорізької та Харківської областей.
Ще восени 2023 року за ініціативи викладачів фізичної культури та ради студентського самоврядування факультету було організовано збір теплих речей, засобів гігієни, шкарпеток, зарядних станцій і генераторів, ліхтарів, павербанків, тонометрів для гуманітарного хабу та воїнів, які перебувають на лікуванні у лікарнях міста Вінниці.
Важливим елементом діяльності факультету є проведення профорієнтаційної роботи. Завданням для всіх викладачів та здобувачів є максимальне використання можливостей соцмереж для інформування вступників про життя факультету, коледжу, умови вступної кампанії тощо. Двічі на рік на факультеті відбуваються Дні відкритих дверей.