ПРО МУЗИЧНО-ПЕДАГОГІЧНЕ ВІДДІЛЕННЯ

В 2024-му році наказом керівника Комунального закладу вищої освіти  «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж» відповідно до сучасних вимог створено музично-педагогічне відділення, яке здійснює підготовку здобувачів освіти за двома спеціальностями: 012 Дошкільна освіта і 014 Середня освіта (Мистецтво. Музичне мистецтво).

        Завідувачем відділення призначено Федчишину Тетяну Леонідівну, спеціаліста вищої кваліфікаційної категорії, викладача-методиста.

        А історія відділення починається з 1933 р. у Немирівському педагогічному технікумі, коли на заочне відділення на базі відділення початкової освіти було набрано вступників для підготовки вихователів дитячих садочків.

        В 1979 році дошкільне відділення вже функціонувало як методична база підготовки педагогічних працівників дошкільної освіти. В результаті реорганізації училища у педагогічний коледж І-ІІ рівнів акредитації засновано циклову комісію викладачів дошкільної педагогіки та методик виховання в ДНЗ. Завдяки матеріально-технічній базі коледжу викладачам вдалося забезпечити освітній процес відповідно до сучасних стандартів і запиту ринку праці. Підготовкою вихователів займаються висококваліфіковані викладачі.

        Серед напрямків наукової роботи викладачів дошкільного виховання удосконалення підготовки фахівців для закладів дошкільної освіти щодо впровадження особистісного орієнтованого навчання і виховання в умовах модернізації змісту освіти; адаптація молодого вихователя в колективі, впровадження інноваційних технологій в освітній процес.

        Педагогічний колектив створює таке освітнє середовище, яке дає змогу не лише готувати висококваліфікованих фахівців дошкільної освіти, а й формувати загальну культуру та сприяти духовному розвитку випускників.

        Значна увага приділяється науково-педагогічній діяльності співробітників. Тематика наукових досліджень охоплює такі напрямки: виховання творчої особистості в системі дошкільної освіти; діагностика і корекція психічного стану дітей дошкільного віку; професійна самореалізація здобувачів освіти у межах педагогічної практики. Викладачі беруть участь в міжвузівських конференціях, круглих столах, дискусійних клубах.

        Важливою складовою є наукова діяльність здобувачів освіти, які теж беруть участь в конференціях, проєктах. У світі вимог сьогодення для якісної підготовки майбутнього фахівця з дошкільної освіти викладаютъ, крім базових освітніх компонентів, ті, що зумовлені реаліями сучасного життя: загальна та дошкільна педагогіка, загалъна, вікова, педагогічна психологія, нові педагогічні технології, теорія та методика співпраці з родинами. Значну роль у підготовці фахівця відводять  фаховим методикам та практиці в закладах дошкільної освіти. Здобувачі освіти проходять практику на базі кращих ЗДО міста Вінниці. Саме вони е експериментальними майданчиками для проведення науково-дослідної роботи здобувачів освіти та викладачів.

        З 2001 року розпочато підготовку фахівців за спеціальністю 014 Середня освіта (Музичне мистецтво), кваліфікація – вчитель музики, музичний керівник.

        3 2010 року з метою підвищення рівня музичної освіти, виявлення і підтримки талановитої молоді області, пропаганди кращих зразків музичного мистецтва, обміну професійним досвідом між викладачами різних закладів освіти у галузі музичної педагогіки та виконавства традиційно проводиться обласний конкурс вокальної та інструментально-виконавської майстерності серед учнів музичних шкіл, студій, закладів загальної середньої освіти та шкіл мистецтв «Струни Поділля».

        Знання, які отримують здобувачі освіти на заняттях, доповнюються системою позаурочної роботи, участю у художніх колективах, які носять звання народних аматорських.


ФЕДЧИШИНА ТЕТЯНА ЛЕОНІДІВНА

ЗАВІДУВАЧ ВІДДІЛЕННЯ

Кваліфікаційна категорія: спеціаліст вищої категорії, викладач-методист

Кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії», педагогічне звання «викладач-методист».

Стаж педагогічної роботи: 23 роки.

Освіта. Училище Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла  Коцюбинського, спеціальність «Початкова освіта», 1999 р. Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, спеціальність «Початкова освіта», 2001 р. Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, спеціальність «Педагогіка вищої школи», 2003 р. Уманський державний педагогічний університет імені П. Тичини, спеціальність «Дошкільна освіта», 2012 р.

Досвід професійної діяльності:

  • 2001 — 2006 рр. − вчитель початкових класів Комунального закладу «Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №13 Вінницької міської ради».
  • 2006 – 2018 рр. − завідувач дошкільного відділення Вінницького обласного комунального гуманітарно-педагогічного коледжу.
  • З 2018 рр. − викладач психолого-педагогічних дисциплін, заступник декана факультету дошкільної освіти та музичного мистецтва Комунального закладу вищої освіти «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж».
  • З 2024 р. – призначена завідувачем музично-педагогічного відділення.

Відзнаки й нагороди: 

  • Подяка Департаменту освіти і науки Вінницької обласної військової адміністрації, 2024 р.
  • Подяка Міністерства освіти і науки України, 2019 р.
  • Почесна грамота Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського за вагомі здобутки у дослідженні проблем теорії і методики освіти, 2019 р.
  • Подяка Вінницького обласного гуманітарно-педагогічного коледжу за креативний підхід та реалізацію творчого проєкту, 2018 р.
  • Грамота Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського за активну участь у впровадженні наукових досліджень, 2017 р.
  • Подяка Вінницького обласного гуманітарно-педагогічного коледжу з нагоди Дня дошкілля, 2017 р.
  • Грамота Департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації, Вінницької обласної станції юних натуралістів за плідну і творчу співпрацю у справі екологічного виховання студентської молоді, 2016 р.
  • Подяка Департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації, 2015 р.
  • Нагрудний знак «За заслуги ІІІ ступеня», 2015 р.

Коло наукових інтересів. Педагогічні умови використання ІКТ у процесі фахової підготовки здобувачів вищої освіти за спеціальністю «Дошкільна освіта». Перспективний науковий проєкт: Структурно-функціональна модель професійної підготовки майбутніх вихователів в умовах використання ІКТ.  Гармонізація традиційних та інформаційно-комунікаційних технологій у процесі фахової підготовки здобувачів вищої освіти за спеціальністю «Дошкільна освіта».

Педагогічне кредо. «Ідеалом сучасного навчання є особистість з гнучким розумом, з повноцінними розвинутими  потребами до пізнання та самостійності дії, з певними орієнтувальними навичками і творчими здібностями, умінням учитися протягом всього життя».

Життєве кредо: Завжди пізнавати світ і себе, навчати цьому інших.


ХОЛОД ЛАРИСА АНДРІЇВНА

СЕКРЕТАР ВІДДІЛЕННЯ

Стаж роботи: 41 рік

Освіта: закінчила Вінницький кооперативний технікум у 1983 р.

Досвід професійної діяльності:

З 1983 р – працює у КЗВО “Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж”

Творче кредо: Праця – запорука життєвого успіху.


АНКЕТУВАННЯ ЩОДО ОКРЕМИХ АСПЕКТІВ ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ВИКЛАДАЧІВ МУЗИЧНО-ПЕДАГОГІЧНОГО ВІДДІЛЕННЯ, ЩО ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬ ОПП 014. СЕРЕДНЯ ОСВІТА ЗА ПРЕДМЕТНОЮ СПЕЦІАЛЬНІСТЮ 014.13 СЕРЕДНЯ ОСВІТА.МИСТЕЦТВО.МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО

Адаптація першокурсників (фахові молодші бакалаври “Середня освіта (Музичне мистецтво)” 2024-2025 н.р.)

Анкета щодо окремих аспектів професійної діяльності викладача Давидовського Назарія Агафангеловича

Анкета щодо окремих аспектів професійної діяльності викладача Степової Алли Володимирівни

Анкета щодо окремих аспектів професійної діяльності викладача Богоцької Валентини Миколаївни

Анкета щодо окремих аспектів професійної діяльності викладача Засипкіної Людмили Анатоліївни

Анкета щодо окремих аспектів професійної діяльності викладача Мельник Галини Олегівни

Анкета щодо окремих аспектів професійної діяльності викладача Ковальчука Володимира Володимировича

Анкета щодо окремих аспектів професійної діяльності викладача Касько Тетяни Валеріївни

Анкета щодо окремих аспектів професійної діяльності викладача Городецької Ванди Йосипівни

Анкета щодо окремих аспектів професійної діяльності викладача Димінської Валентини Казимирівни

Анкета щодо окремих аспектів професійної діяльності викладача Гаврилюк Оксани Анатоліївни

ОЦІНКА ВИКЛАДАННЯ ОСВІТНІХ КОМПОНЕНТІВ ЗА ОПП 014. СЕРЕДНЯ ОСВІТА ЗА ПРЕДМЕТНОЮ СПЕЦІАЛЬНІСТЮ 014.13 СЕРЕДНЯ ОСВІТА.МИСТЕЦТВО.МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО

Оцінка викладання освітнього компоненту “Гармонія”

Оцінка викладання освітнього компоненту “Методика навчання музичного мистецтва в ЗЗСО”

Оцінка викладання освітнього компоненту “Технології навчання інтегрованого курсу “Мистецтво””

Оцінка викладання освітнього компоненту “Сольфеджіо”

Оцінка викладання освітнього компоненту “Хоровий клас”

Оцінка викладання освітнього компоненту “Практика роботи з хором”

Оцінка викладання освітнього компоненту “Оркестровий клас”

ФОТОГАЛЕРЕЯ