ВІРТУАЛЬНИЙ ДЕКАНАТ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 012 ДОШКІЛЬНА ОСВІТА

Підготовка здобувачів вищої освіти за освітньою програмою

012 Дошкільна освіта

Якісна освіта

на факультеті дошкільної освіти та музичного мистецтва  —

гарант  перспективного майбутнього!

  Мета: Підготовка  конкурентноздатних  фахівців до розвитку, навчання і виховання дітей дошкільного (раннього та передшкільного) віку в закладах системи освіти і сім’ї, здатних вирішувати типові спеціалізовані завдання та практичні проблеми в галузі дошкільної освіти, що передбачає застосування загальних психолого-педагогічних теорій та фахових методик дошкільної освіти.   Надати студентам основи психолого-педагогічних знань із широким доступом до працевлаштування в системі дошкільної освіти, підготувати їх до самостійного здобуття систематичних знань, професійно-педагогічних вмінь і навичок із особливим акцентом на європейський розвиток, змотивувати до подальшого навчання.

  Цілі навчання: підготовка фахівців до розвитку, навчання і виховання дітей дошкільного (раннього та передшкільного) віку в закладах системи освіти і сім’ї, здатних вирішувати типові спеціалізовані завдання та практичні проблеми в галузі дошкільної освіти, що передбачає застосування загальних психолого-педагогічних теорій та фахових методик дошкільної освіти та характеризуються комплексністю та невизначеністю умов

  Нині державна освітня політика України спрямовується на розширення можливостей для створення та діяльності дошкільних закладів різних форм власності, створення додаткових місць у функціонуючих закладах дошкільної освіти, введення в експлуатацію новобудов, відновлення діяльності закладів, що використовуються не за призначенням, отже збільшиться потреба у професійно підготовлених педагогах – вихователях. У колі дослідників, організацій і політиків досягнуто консенсус щодо якості дошкільної освіти і догляду за дітьми. Результати дошкільної освіти для дітей та сімей залежать від рівня освіченості такомпетентності кадрів.

  Престиж праці вихователів зростає у всіх державах, і Україна тут не виключення. Це пов’язано з численними дослідженнями на тему раннього розвитку дитини.

  Проведений аналіз мережі закладів дошкільної освіти міста Вінниці та Вінницької області в динаміці її розвитку, а також кадрового забезпечення ЗДО засвідчив нагальну потребу регіону у фахівцях цього профілю. Підтвердженням  цього є постійні запити від роботодавців, які пропонують відкриті вакансії вихователів у ЗДО і здійснюють пошук спеціалістів. А відтак, цілі ОП та програмні результати навчання відбивають тенденції розвитку спеціальності та ринку праці, орієнтують на підготовку висококваліфікованих конкурентоспроможних фахівців дошкільної освіти, які здатні відповідати запитам сучасного суспільства та задовольняти попит на ринку освітніх послуг.

За даними МОН [пресслужба Міністерства освіти і науки України] : «Якісна та доступна дошкільна освіта» – один з головних пріоритетів Міністерства, тож МОН продовжує впровадження системних змін у цій сфері.

   Базовий компонент дошкільної освіти, який було схвалено, визначає вимоги до обов’язкових компетентностей та результатів освіти дитини дошкільного віку, а також умови, за яких вони можуть бути досягнуті відповідно до міжнародних стандартів якості освіти. Документ заснований на компетентнісному підході до освіти та формуванні наскрізних умінь в дитини, що забезпечує наступність між дошкільною та початковою освітою та ґрунтується на таких  критеріях  якості дошкілля:

  • доступність;
  • мотивований та компетентний педагогічний працівник;
  • безпечне та розвивальне освітнє середовище;
  • зміст дошкільної освіти;
  • стала управлінська система;
  • стала система моніторингу якості дошкільної освіти.

  В умовах війни педагогічні працівники мають бути готовими, спроможними повноцінно надавати освітні, інформаційні, консультаційні послуги сім’ям, які виховують дітей раннього та дошкільного віку. Саме тому питання організації комунікації з учасниками освітнього процесу посідає ключове місце.

  В умовах військових дій найбільшої актуальності набувають системи комунікації з дітьми,  їхніми батьками,  сім’ями, педагогами, що дає змогу встановити швидкий обмін інформацією, мобільність зворотного зв’язку. Актуальність професії вихователя набула ще більшого значення.

  Науково – педагогічний  колектив факультету дошкільної освіти та музичного мистецтва на чолі із адміністрацією коледжу  будуть реалізовувати конструктивний проєкт:

1. Розвивати спільну наукову і освітню діяльність між  закладами  вищої освіти України і зарубіжних країн, де ведеться підготовка фахівців за освітньою програмою 012 Дошкільна освіта. Сприяти розвитку і впровадженню різних форм кооперації наукових досліджень університетів, інших освітніх і наукових центрів, закладів дошкільної освіти, психологічних центрів.

2. Посилювати зв’язок освіти з науковими дослідженнями, залучати здобувачів вищої освіти до вирішення наукових проблем, пов’язаних з підготовкою дітей передшкільного віку.

3. Працювати над створенням нового освітнього простору, оновленням методик та методів навчання, пошуком нових підходів до організації освітнього   процесу в рамках нового Базового компоненту дошкільної освіти та старту Нової української школи.

4.Продовжувати розвиток регіонального інноваційного науково-методичного середовища для формування високої професійної компетентності майбутніх фахівців дошкільної освіти.

Основні напрями роботи кураторів:
  • Виховання громадянина, патріота українського народу, держави: формування у молоді чіткої громадянської позиції, виховання любові до Батьківщини, поваги до української культури, мови, національних символів, національних традицій та історії.
  • Розвиток моральності особистості, як основи її духовності, важливого чинника розвитку соціальної та професійної компетентності.
  • Розвиток професійної компетентності студента, складовими якої є бажання працювати в певній галузі знань, прагнення високого професіоналізму, усвідомлення необхідності отримати глибокі і різнобічні знання, потреба самоосвіти, набуття навичок самостійності в навчальній і науковій праці, уміння застосовувати знання на практиці, вміння корелювати професійні завдання з потребами.
  • Активізація виховної роботи із залученням студентів до інших форм роботи, що реалізуються в умовах вищого навчального закладу серед студентів (наприклад, творчих секцій, волонтерських об’єднань, студентських ЗМІ та ін.). Заохочення активності всіх представників груп та створення дружньої привітної атмосфери всередині студентського колективу.
  • Розвиток особистості студента на основі самопізнання, самовизначення, самоосвіти, самовиховання, самовдосконалення.
  • Виховання у молодих людей потреби у здоровому способі життя, зміцнення престижності валеологічних цінностей.
  • Розвиток психологічної культури молоді, як важливого чинника особистісної, соціальної та професійної реалізації особистості.
  • Правове виховання: набуття правових знань як чинника формування правової культури, прищеплення молодим людям віри у верховенство Закону, дотримання студентами законів України та нормативних актів, прийнятих в коледжі.
  • Збагачення естетичного досвіду студентів як важливого фактора розвитку духовності особистості, її соціальної та професійної компетентності.

Куратор 31-Д групи: 
 Федчишина T. Л.
Педагогічне кредо: «Ідеалом сучасного
навчання є особистість з гнучким розумом, з повноцінними розвинутими потребами
до пізнання та самостійності дії, з певними орієнтувальними навичками і творчими здібностями, умінням учитися протягом всього життя».

Куратор 11-Д(Б) групи: 
 Цісар І. В.
Педагогічне кредо:  «Не примушувати, а переконувати; не керувати, а організовувати; не обмежувати, а надавати свободу».

Куратор 41-Д групи:   Василевич І. В.
Педагогічне кредо:«
Віддай людині крихітку себе. За це душа поповнюється світлом».

Куратор 11-Д групи:  
Іщук В. Ю.
Педагогічне кредо:«Любити, розуміти, допомагати».

Куратор 21-Д групи:  
Руда Т. В.
Педагогічне кредо:«Бути педагогом, значить бути  справжнім реформатором майбутнього життя».

Куратор 22-Д групи:  
Волинець Т. М.
Педагогічне кредо:«Бути людиною у всьому і завжди».

Куратор 22-Д(б)-Д групи:  
Хоміцька Н. М.
Педагогічне кредо:«До роботи – творчо. До дітей – з любов’ю!»

Куратор 12-Д групи:  Тарашевська О. В.
        Педагогічне кредо: 
«Доброта, самовідданість і милосердя людської душі у найрізноманітніших проявах».

Куратор 21-Д (Б) групи:
Токар Л.  П.
Педагогічне кредо:
«Світ буде таким, якими будуть наші діти!»

Розвиток здібностей і потреб науково-пошукової діяльності як важливого фактора розвитку особистості студентів.

ФОТОГАЛЕРЕЯ АКАДЕМІЧНИХ ГРУП

41-Д

21-Д(Б)

11-Д

11-Д(Б)

12-Д

31-Д

22-Д

42-Д

21-Д

ЯКІСТЬ ОСВІТИ

  Академічна доброчесність — це сукупність етичних принципів і норм, яких повинні дотримуватися учасники освітнього процесу, зокрема здобувачі освіти, викладачі, наукові співробітники та адміністрація закладів освіти. Основна мета академічної доброчесності — забезпечення чесності, прозорості та об’єктивності у навчанні, наукових дослідженнях та професійній діяльності.

Основні принципи академічної доброчесності:

  1. Чесність.
    Усі учасники освітнього процесу повинні відкрито і відповідально ставитися до своєї роботи та уникати обману чи маніпуляцій.
  2. Прозорість.
    Надання чіткої та зрозумілої інформації про освітній і науковий процес, забезпечення доступу до результатів досліджень та навчальних матеріалів.
  3. Самостійність.
    Здобувачі освіти повинні виконувати свої завдання самостійно, уникати плагіату та несанкціонованого використання чужих робіт.
  4. Відповідальність.
    Учасники процесу повинні нести відповідальність за власні дії, зокрема за порушення принципів доброчесності.
  5. Повага до авторських прав.
       Використовуючи чужі ідеї, дані або матеріали, необхідно посилатися на першоджерело та поважати права інтелектуальної власності.
  6. Неупередженість та справедливість.
    Оцінювання роботи здобувачів освіти  має бути об’єктивним, незалежним від особистих симпатій або антипатій.
  7. Запобігання плагіату.
    Здобувачі освіти та викладачі повинні уникати плагіату – використання чужих ідей, текстів чи наукових результатів без належного посилання на автора.

Форми порушення академічної доброчесності:

  1. Плагіат — використання чужих текстів, ідей або результатів досліджень без вказівки на джерело.
  2. Самоплагіат — повторне використання власних робіт або їх частин без відповідної позначки.
  3. Фабрикація даних — виготовлення або підробка результатів дослідження.
  4. Фальсифікація — спотворення чи підтасовка фактів, даних або методів у дослідженнях чи навчальних роботах.
  5. Списування — отримання допомоги під час виконання завдань або іспитів без дозволу викладача.

Важливість академічної доброчесності:

  Дотримання академічної доброчесності сприяє підвищенню якості освіти, забезпечує довіру до освітньої системи та наукових досягнень, а також формує етичну культуру серед здобувачів освіти  і викладачів. Порушення цих принципів підриває репутацію як окремих осіб, так і освітніх закладів.

У закладах освіти часто створюються внутрішні політики та кодекси академічної доброчесності, що регламентують дії в разі порушення цих принципів.

ІНТЕРАКТИВНА ДОШКА

Позанавчальна робота в коледжі знаходиться на одній сходинці з навчальним процесом.  Пріоритетним завданням викладачів факультету є формування та подальший розвиток інтелектуальних здібностей та наукового світогляду студентів, але поряд з цим потрібно приділяти значну увагу розвитку моральних якостей свідомої особистості з громадянською позицією, вихованню патріотизму і збереженню психологічного та фізичного здоров’я здобувачів освіти.

Позанавчальний педагогіч­ний процес будується на основі створення систе­ми гармонійної розвивальної стратегії впливу, яка здійснюється в умовах від­критого діалогу викладачів та студентів. Центральною ланкою такого позанавчального педагогічного процесу, спрямованого на творчий розвиток, є особистісно зорієнтована розвивальна взаємодія його суб’єктів.

Позанавчальна робота здійснюється за такими напрямами:

  • національно-патріотичне виховання;
  • адаптація студентів нового набору;
  • інтелектуально-духовне виховання;
  • превентивне та правове виховання;
  • морально-етичне виховання;
  • екологічне виховання;
  • художньо-естетичне виховання;
  • трудове виховання;
  • сімейно-родинне виховання;
  • профорієнтаційне виховання;
  • фізично-оздоровче виховання.

Куратори творчо підходять до організації виховної роботи. Зокрема організовують її в таких формах:

– збори студентського колективу (загальні, факультету, курсу, групи);

– виставки нових періодичних видань: газет, журналів, книг, посібників;

– студентські лекторії, екскурсії, зустрічі з цікавими людьми, концерти, диспути, творчі зустрічі з викладачами, випускниками, науковцями, тренінги, квести;

– консультації: юридичні, психологічні, медичні тощо;

– вечори відпочинку, літературні зустрічі, українські вечорниці, спортивні ігри, змагання, секції, козацькі забави тощо;

– огляди художньої самодіяльності;

– відвідування музеїв, екскурсії в інші міста і села України, туристичні походи та інші форми роботи.

Так, куратор Руда Т.В. провела екскурсію до «Музею освіти Вінниччини», разом із викладачкою англійської мови Людмилою Вікторівною Павліченко – до  «Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Валентина Отамановського». Також група взяла участь у загальній виставці «Осінній оберіг» до Дня захисників України.

Куратором Федчишиною Т.Л. була проведена екскурсія-лекція «Педагогічні погляди М. Коцюбинського»; організовано інтерактивну лекцію в рамках проєкту  «Здоров’я без сорому» за підтримки ГО «ДІВЧАТА», партнера Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ Україна).

Куратор Тарашевська О.В. разом із групою провела інтерактивну екскурсію в Краєзнавчий музей «Археологічні мандри: урок виживання»; здійснила мандрівку П’ятничанським лісом (екологічна стежина).

Куратори Цісар І.В. та Тарашевська О.В. зі своїми групами провели педагогічний діалог «Інклюзивна освіта як педагогічна інновація: від основ до практики» на базі ІРЦ №2; організували благодійну акцію «Крок до Перемоги» на підтримку ЗСУ; екологічне заняття-мандрівку присвячене World Animal day на базі СЮН; похід в театр, кіно.

Соціальним педагогом коледжу Сорочан М.П. та психологом коледжу Павлюк Л. П. був проведений психологічний тренінг готовності студентів до НМТ.

В рамках декади факультету дошкільної освіти та музичного мистецтва студенти 21-Д групи (куратор Василевич І. В.) презентували патріотичний челендж «Ми велика єдина родина – Україна».

ФОТОГАЛЕРЕЯ