КЗВО «Вінницький
гуманітарно-педагогічний коледж»
24 лютого 2025 року в Комунальному закладі вищої освіти «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж» був проведений виховний захід – година звитяги і пам’яті «Коли душа болить за Україну», приурочений 3-й річниці повномаштаної війни. Підготували інформаційну годину здобувачі освіти 11-Ш та 11-ПО груп. Модератори – Бабій А.П., Мазуркевич В.В., Майданик О.В., Турлюк С.В.
Метою виховного заходу було згадати основні події років повномаштабної воєнної агресії росії в Україні; сприяти усвідомленню здобувачами освіти головних наративів річниці війни, а саме: привернути увагу світової громадськості до подій в Україні; звернути увагу, якими зусиллями українці тримають оборону й демонструють бажання перемогти ворога, чим доводять спроможність протистояти перед російською воєнною агресією; формувати почуття вдячності нашим захисникам і захисницям, Збройним Силам України, Національній Гвардії України, волонтерам; підносити патріотичний та національний дух української молоді, прищеплювати віру у перемогу.
У програмі виховного заходу прозвучала історична довідка про «рашизм» як ідеологію та політичну практику сучасного режиму в росії, основними ознаками якого є культ сили, мілітаризм, самозвеличення росії за рахунок гноблення інших народів; використання мови і культури, як інструменту експансії і насадження «русского мира». Використані відеокадри воєнних буднів про оборону Києва, Ірпеня, Ворзеля, Бучі, Гостомеля. Про завдані удари по Чернігову, Сумах та Харкову, а на півдні – по Одесі, Миколаєву, Херсону; про трагедію в Маріуполі та відновлення контролю над островом Зміїний. Прозвучала сучасна поезія воєнної тематики та пісень «Журавлі» у виконанні викладачів музичних дисциплін Балинської Наталі Павлівни та Іскри Світлани Іванівни та «Хай буде весна», яку презентував студент 11-ПО групи Кравченко Тимофій.
Акцентовано увагу на тому, що щодня у складних бойових умовах військові хоробро обороняють нашу державу. А ще велика кількість людей працюють в тилу, надаючи значну підтримку пораненим бійцям, вимушеним переселенцям, людям, які потребують допомоги. Серед них викладачі нашого закладу – Царик А.П., Мартинюк Ю.Г., Стецюк О.В.
Перед здобувачами вищої освіти виступив Царик А.П., окресливши обсяг та зміст волонтерської роботи, яку виконує протягом тривалого часу, продемонстував за допомогою відео, хто і якої допомоги потребує, представив координаторку Вінницького підрозділу підприємства «Швейна рота» Юлію Гнатюк, співпраця з якою надзвичайно важлива для майбутньої Перемоги.
Завершальну промову виголосив в. о. директора навчального закладу Войцехівський К.Ф., у якій прозвучав висновок, що такий захід має надзвичайно важливу мету – прищепити молодому поколінню усвідомлення маштабів нашої національної трагедії, що докорінно змінила життя українців, їхнє мислення і діяльність, навчає пам’ятати про свій обов’язок перед Батьківщиною, берегти наші національні святині та працювати так, щоб якнайшвидше наблизити Перемогу.