КЗВО «Вінницький
гуманітарно-педагогічний коледж»
КАБІНЕТ ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА

Психологічна служба коледжу діє згідно наказу Міністерства освіти і науки України № 127 від 03 травня 1999 року (Зі змінами згідно з наказом МОН № 616 від 02.07.2009 року) «Про затвердження Положення про психологічну службу системи освіти України», керується Етичним кодексом практичного психолога та соціального педагога, дотримується педагогічної етики, поважає гідність особистості. Вона будує свою діяльність на основі доброзичливості та довіри у співробітництві з усіма учасниками освітнього процесу.
Принципом роботи служби є конфіденційність, працівники зберігають професійну таємницю, не поширюють відомостей, отриманих в процесі діагностики та корекційної роботи.
Робота психологічної служби коледжу спрямована на вирішення конкретних проблем, з якими звертаються студенти, їхні батьки, викладачі та співробітники.
Основною метою діяльності психологічної служби коледжу є підвищення ефективності педагогічного процесу, розвиток і формування зрілої професійно орієнтованої особистості, захист психічного здоров’я і соціального благополуччя всіх учасників освітнього процесу.
Психологічна служба надає психологічну та соціально-педагогічну допомогу всім учасникам освітнього процесу, дітям-сиротам , дітям, позбавленим батьківського піклування та особам з їх числа, постраждалим, внутрішньо переміщеним особам з зони АТО та Криму, дітям учасників бойових дій, здобувачам освіти з ООП, особам, що потрапили в складні життєві обставини.
Робота психологічної служби коледжу спрямована на вирішення конкретних проблем, з якими звертаються студенти, їхні батьки, викладачі та співробітники коледжу.
Зі своїми питаннями Ви можете звернутися до працівників психологічної служби в будь-який час .
У яких випадках можна звертатися в психологічну службу?
* якщо у Твоїй родині є проблеми, які Тебе постійно турбують, заважають нормально вчитися та відчувати себе щасливим;
* якщо хтось примушує Тебе до вчинків, що суперечать нормам моралі, пригнічують Твою гідність, а Ти не знаєш як себе поводитиу такій ситуації;
* якщо Ти відчуваєш, що Тобі потрібна допомога лікаря або юриста, проте не наважуєшся звертатися до батьків;
* і просто коли Тобі здається, що всі інші відвернулися від Тебе і ніхто тебе вже не розуміє
Ми завжди раді прийти Вам на допомогу!

ПАВЛЮК ЛАРИСА ПЕТРІВНА
ПРАКТИЧНИЙ ПСИХОЛОГ КОЛЕДЖУ
Життєве кредо: «Найщасливіша та людина, яка дарує щастя найбільшій кількості людей» (Д. Дідро)
Працює в коледжі з 2007 року. У 2013 році присвоєно кваліфікаційну категорію «практичний психолог вищої категорії».
Освіта вища. Кваліфікація за дипломом – практичний психолог.
Пройшла п’ятирічну психотерапевтичну та медичну підготовку з напрямку «Психодрама» (2005 р).
Була учасником IV та V сесії вищої соціально-психологічної школи, в рамках яких працювала з напрямку організації глибинної психокорекції (2007-2008 рр.).
Є педагогом тренером за програмою «Сприяння просвітницькій роботі «рівний-рівному» серед молоді України щодо здорового способу життя» (2010 р) та навчальної програми «Дорослішай на здоров’я» (2012 р.). «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» (2017р.). «Шкільна служба розв’язання конфліктів.» (2018р.).
В 2020 році присвоєно звання «психолог-методист».
Медіаграмотність дитини починається з медіаграмотності батьків.
На безпеку поведінки в інтернеті як дитини, так і дорослого впливає рівень їх медіаосвіченості та медіаграмотності. Тобто вміння людини поводитися з цифровими технологіями та інформацією: відрізняти правдиву інформацію від неправдивої, корисну від некорисної, маніпулятивну інформацію від не маніпулятивної.
«Курс з медіаграмотності для батьків»
У формі коротких відеороликів та статей він розповідає батькам, як захистити дітей та підлітків від фейків, як навчити їх розпізнавати фейки, наукові фейки та ламати стереотипи, як спілкуватися з підлітками, щоб розвивати їхню медіаграмотність, як правильно ставити запитання для розвитку медіаграмотності у дітей, як навчити їх мислити критично, як захистити дитину від кібербулінгу, як розпізнавати маніпуляцію.
Цей курс можна знайти та пройти на сайті 4mama.ua
Посилання на відеоролики:
Як захистити дітей від неймовірних фейків, в які вірять навіть дорослі
Вчимо дітей розпізнавати наукові фейки та ламати стереотипи
Як допомогти підліткам розпінавати фейки
Як спілкуватися з підлітками, розвиваючи їхню медіаграмотність
Мистецтво ставити запитання для розвитку медіаграмотності у дітей
Запитання до навчання: вчимо дітей критично мислити Відео 1 Частина 1
Запитання до навчання: вчимо дітей критично мислити Відео 1 Частина 2