НАУКОВО-МЕТОДИЧНА РОБОТА ФІЛОЛОГІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ

Комунальний заклад вищої освіти «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж» – єдиний коледж в Україні, який проводить підготовку бакалаврів з германської та української лінгвістики.

  Демократична та злагоджена співпраця професорсько-викладацького складу факультету й ради студентського самоврядування спрямована на формування гармонійно розвиненої особистості майбутнього фахівця, особистості, яка має широкі наукові погляди, готова до самовідданої праці на благо своєї Батьківщини. Серед активної молоді факультету є члени молодіжних рухів та студентського самоврядування Вінниччини, кандидати в депутати до місцевих органів самоврядування, представники молодіжних організацій на міжнародному рівні, зокрема в Швеції, Британії та Польщі.

Нині філологічний факультет є потужним осередком лінгвістичної освіти та центром підготовки високо кваліфікованих фахівців з іноземних мов та з української мови в регіоні.

Серед студентів факультету є переможці численних конкурсів та олімпіад, найвагомішими здобутками серед яких є:

  • І місце у Всеукраїнському етапі ХХІІ міжнародного конкурсу з української імені Петра Яцика;
  • І – ІІ місце у Всеукраїнському етапі мовно-літературного конкурсу імені Т.Г. Шевченка;
  • Лауреат І ступеня у Всеукраїнському конкурсі креативних людей “Procreative” за створення поетичного твору «Казка» у номінації «Балада»;
  • Міжнародний дистанційний конкурс з англійської мови «Олімпіс» – дипломи І-ІІ ступеня
  • Лауреат І міжнародного наукового чемпіонату країн Європи, Азії та Африки, Дубаї

Факультет узяв участь у конкурсі грантових проєктів та зайняв І-ше місце в Програмі розвитку місцевого самоврядування у Вінницькій області «Успішні сильні громади» за темою: «Віртуальна лабораторія дошкільної, початкової та загальної середньої освіти».

Протягом 2015-2019 рр. факультет брав участь у Всеукраїнському науково-методичному експерименті «Шкільний учитель нового покоління», який проходив за патронатом МОН України та за підтримки Британської ради в Україні.

Факультет постійно організовує та проводить науково-методичні конференції всеукраїнського та міжнародного рівня, зокрема:

І – V Всеукраїнську науково-практичну конференцію з міжнародною участю, внесену до переліку МОН України «Філологічні горизонти: науковий, лінгводидактичний, філософський, соціальний, національно-патріотичні вектори» за участі 240 науковців з Австрії, Естонії, Польщі та України

І – ІV Регіональний конкурс есе англійською мовою “Vinnytsia Thinks English” та «Podiliia Thinks Global», у якому щороку беруть участь до 70 здобувачів загальної середньої освіти Вінницької та Хмельницької областей.

І – VІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Сучасна лінгводидактика в початковій школі: проблеми, пошуки, здобутки»;

І-ІІІ Всеукраїнської науково-методичної конференції «Теорія і практика професійної освіти: українська мова та література».

На факультеті уміло застосовуються інформаційно-комунікативні технології в управлінській діяльності, культивується студентоцентризм та створюються умови для плідної співпраці зі стейкхолдерами:

– Комунальний заклад вищої освіти «Вінницька академія безперервної освіти»

– Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти МОН України;

– Уманський державний педагогічний університет ім. П. Тичини;

–  Донецький національний університет ім. В. Стуса;

– Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського

– Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія;

– Вінницький торговельно-економічний інститут КНТЕУ;

– Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки;

– Національний авіаційний університет (м. Київ)

Серед педагогічних та науково-педагогічних працівників філологічного факультету є:

  • Експерти та екзаменатори Вінницького регіонального центру якості освіти
  • Експерти Національного агентства  із забезпечення якості освіти
  • Експерти Державної служби якості освіти України
  • Голова Обласного методичного об’єднання з іноземних мов закладів фахової передвищої освіти Вінницької області.
  • Члени у складі робочої групи Міністерства освіти і науки України зокрема  з укладання Типового положення про організацію освітнього процесу у закладах фахової передвищої освіти.
  • учасники  семінару при МОН України з проблем інтернаціоналізації закладів освіти, організованого за ініціативи асоціації ректорів Великобританії Cormack Consulting Group
  • аспіранти провідних вишів України і щороку відбувається захист дисертаційних досліджень на здобуття наукового ступеня доктора філософії;
  • Членство в редакційній колегії наукового фахового видання «Вісник Львівського університету. Серія: Журналістика» (категорія В), Index Copernicus
  • Членство в експертній комісії з мов і літератур національних меншин та корінних народів Міністерства освіти і науки України
  • Експертиза конкурсного відбору підручників для 4 класу закладів загальної середньої освіти Міністерства освіти і науки України
  • Членство в експертній науковій ради Міністерства освіти і науки України за галуззю «Соціальні комунікації» (секція «Соціально-історичні науки»).

З метою реалізації основних положень Державної програми МОН України «Концептуальні засади державної політики вивчення англійської мови в сфері вищої освіти» при факультеті:

  • відкрито Центр міжнародних іспитів “Cambridge Preparation Center” та кабінету мовного скринінгу;
  • зініційовано й організовано академічне міжнародне стажування в Польщі, Республіці Чехія, Болгарії, Литві;
  • здійснено апробацію результатів науково-методичної та науково-практичної діяльності педагогів, включених до міжнародних наукометричних баз Scopus, Web of Science, Copernicus;
  • укладено співпраця з Генеральним Консульством Республіка Польща;
  • організовано участь студентів – переможців відбіркового туру – у тижневій роботі Єврошколи Представництва Євросоюзу в Україні EU School;
  • викладання англійської мови здійснювалося на платформі My English Lab, ліцензованого видавництва Pearson (Great Britain).

Факультет тісно співпрацює з Австрійським інтеграційним фондом при Міністерстві освіти Австрії з укладання навчальних ресурсів з німецької мови для громадян України, які тимчасово перебувають в Німеччині;  з міжнародною мовною організацією ‘Speaking English Language Overseas’ з метою забезпечення постійно діючого мовного середовища та науково-методичної роботи з носіями англійської мови; з Національною поліцією України, Службою безпеки України та Прокуратурою Вінницької області для забезпечення перекладу процесуальних справ на німецьку та російську мови; Українсько-британським освітньої-методичним центром Dinternal Education та видавництвом автентичної англомовної літератури Pearson.

Професіоналізм, компетентність, обізнаність з найсучаснішими досягненнями в галузі лінгвістики, методики викладання мов, педагогічної компаративістики, участь у міжнародних освітянських проєктах та сприяння інтегруванню України в європейський та світовий освітній простір визначають сьогодні обличчя факультету та пріоритети його діяльності. Наукова робота факультету спрямована на дослідження фундаментальних проблем філології та лінгводидактики, створення нових підручників і посібників, проведення різноманітних науково-практичних заходів. 

Сьогодні, коли світ увійшов в процеси глобалізації та цифровізації, особливо гостро постає питання національної самоідентичності. Наразі наша країна вкотре стоїть на позиціях оборони своєї державності, а тому вкрай важливо не забувати про той багатовимірний світ культури, який так палко захищає не одне покоління українців. Ми переконані, що дослідницько-етнографічний проєкт «КОД НАЦІЇ: КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА УКРАЇНСЬКИХ СІЛ І СЕЛИЩ» розкриє перед вами відмінності й схожості в традиціях, звичаях, мові та мистецтві, які виростають із самобутньої душі українських селищ і сіл. Проєкт надасть вам унікальну можливість зануритися в глибини української культури крізь призму нової генерації юних дослідників-етнографів.

На шляху до розуміння сучасної України необхідно розглядати і її коріння, і її незмінні цінності, унікальність яких віддзеркалена в культурній спадщині мешканців сільської місцевості. Бо саме периферія в буремні часи багатовікових революційних змін залишалася скарбницею народної творчості й берегинею традицій, звичаїв і обрядів.

Ідея створення проєкту належить декану філологічного факультету Олені МАРЦЕНЮК, а його мета – промоція історичної та етнографічної спадщини України, зокрема Поділля; підтримка розвитку культурних ініціатив на теренах територіальної периферії; презентація факультету в цифровому медіапросторі.

Протягом 2023/2024 н.р. над проєктом, що демонтрує багатство культурних надбань Поділля, плідно працювали творчі колективи академічних груп філологічного факультету. З результатами їхньої праці можна ознайомитися на сторінках Вісника науково-методичних досліджень коледжу.

Ми запрошуємо вас разом з нами відчинити двері в час і простір, де вкорінена національна ідентичність плі-о-пліч крокує з сучасністю. Приєднуйтеся до подорожі, яка розкриє нові горизонти розуміння культурної спадщини України й допоможе виплекати глибоке почуття поваги до предків.