ПОРАДИ ПЕРШОКУРСНИКАМ

Вітаю вас, першокурсники, із новим статусом – статусом студента. Однак не так просто ввійти в ритм нового життя, як здається. Особливо не- легко дається  перший рік навчання, оскільки наш вищий навчальний заклад дещо відрізняється від школи, тому вчорашньому школяреві не завжди легко вписатися в нове студентське життя. Для полегшення адаптації до навчання в коледжі були сформовані наступні рекомендації:

Порада 1

Не нервуйся. У перші дні й навіть тижні навчання ти, напевно, будеш почувати розгубленість, а то й пригніченість – все навколо незнайоме, народу тьма, нікому до тебе немає діла. Це неприємний, але абсолютно нормальний стан, пов’язаний з адаптацією до нових обставин, що дуже скоро пройде. Але поки ти погано орієнтуєшся в тонкощах коридорів і нумерації аудиторій, візьми собі за правило виходити з дому (або гуртожитку) хвилин на 10-15 раніше, ніж того вимагає час на дорогу до коледжу. По-перше, не запізнишся на першу пару, а по-друге, не будеш зайве нервувати.

Порада 2

Потрібних людей треба знати в обличчя. Тому в перші ж дні дізнайся, де знаходиться приймальня директора, навчально-методична та виховна частини. Це допоможе потім оперативно вирішувати різні питання.

Порада 3

Розклад – це твоя Біблія. На відміну від шкільного, колежанський розклад може змінюватися, тому не лінуйся заглядати в нього.

Порада 4

Не відтягуй з відвідуванням бібліотеки. Теоретично, підручників повинно вистачати на всіх студентів, але це тільки теоретично. На ділі ж діє принцип “хто не встиг, той спізнився”, і переможеним в цій гонці дістаються найстаріші і пошарпаніші видання, а то й зовсім нічого. Заздалегідь дізнайся, що потрібно мати при собі, щоб тебе записали в бібліотеку.

Порада 5

Поцікався, до якої години відкрита їдальня. Поспішай завести знайомство з одногрупниками. Як правило, ці люди стають друзями на все життя. Запиши номери їх телефонів і адреси електронної пошти, особливо телефон старости групи. Не соромся дзвонити однокурсникам, щоб уточнити розклад, термін здачі контрольних, рефератів і т. д.

Порада 6

Запасися достатньою кількістю зошитів. Той, хто, не бажаючи “тягати зайву вагу”, пише всі конспекти в один зошит, робить велику помилку: готуватися до іспитів із таких записів буде неймовірно важко. На звороті обкладинки запиши прізвище, ім’я та по батькові викладача, який викладає навчальну дисципліну та дізнайся дні та години, коли він буває в коледжі, ця інформація виявиться дуже цінною.

Порада 7

Подбай про те, щоб в сумці завжди лежали “про запас” 1-2 ручки – паста у них має звичку за звичай закінчуватися в найвідповідальніший момент. На лекціях дуже корисно мати при собі ручку червоного або зеленого кольору або кольоровий маркер – за допомогою їх можна підкреслювати найбільш важливі формули і визначення, ставити позначки на полях, виділяти нові терміни і т. д. Для занять іноземною мовою заведи не один, а кілька зошитів: у найтовстіший записуй граматичні правила, а в тих, що тонші, роби вправи. Про всяк випадок тримай у сумці хоча б один чистий зошит – на всяк випадок.

Порада 8

Якнайшвидше навчися конспектувати лекції. Це нескладно, головне – розробити систему символів і зрозумілих тобі скорочень. Усі символи разом із розшифровкою запиши на зворотному боці обкладинки зошита. Конспектуючи, не економ на папері. Залишай в зошиті поля для додаткових нотаток. Пам’ятай, що лекція не диктовка, тому не потрібно записувати за лектором слово в слово. Записуй лекцію у вигляді тез.

Не страждай, якщо у тебе не відразу буде виходити. Ведення конспекту – особлива наука, що вимагає тренування. Якщо відчуваєш, що безнадійно відстаєш, залиш в зошиті вільне місце, – можливо, інші виявляться спритнішими, і після лекції ти в них перепишеш, заповнивши ці пропуски.

Порада 9

Налаштуйся на те, що підготовка до сесії починається … із першого заняття. Перед черговою лекцією не лінуйся хоча б побіжно переглянути конспект попередньої. Заодно з’ясуй, чи багато залишилося зовсім незрозумілих понять. Якщо прояснити їх не вдається навіть за допомогою підручника, не соромся звернутися до викладача – краще, якщо ти запитаєш його зараз, ніж він потім – на іспиті. Читати літературу теж треба починати відразу. На семінарах не відсиджуйся в куточку, а веди себе активно – виступай із доповненнями, уточненнями, задавай питання.

Порада 10

Радій! Студентське життя буває один раз в житті, і воно неповторне! У нас в коледжі проводяться всілякі масові заходи, бали та дискотеки, не лінуйся їх відвідувати. Потім буде що згадати!