КЗВО «Вінницький
гуманітарно-педагогічний коледж»
ПРО ВІДДІЛЕННЯ ПЕДАГОГІКИ ТА ФІНАНСОВО-ІНФОРМАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ
Відділення педагогіки та фінансово-інформаційної діяльності сформовано як один із структурних підрозділів коледжу у 2024 році. Завідувачем відділення 1 вересня 2024 року призначено Кузьминську Діну Миколаївну.
Відділення педагогіки та фінансово-інформаційної діяльності у своїй роботі керується Законом України «Про освіту», «Про фахову передвищу освіту», Положеннями «Про організацію освітнього процесу у Коледжі фахової передвищої освіти Комунального закладу вищої освіти «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж» та «Про профільне навчання», Статутом Комунального закладу вищої освіти «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж», Концепцією профільного навчання, Постановою КМУ «Про затвердження Державного стандарту базової і повної середньої освіти».
Станом на 01 вересня 2024 року на відділенні здобувачі фахової передвищої освіти навчаються за чотирма освітньо-професійними програмами:
- Початкова освіта (спеціальність 013 Початкова освіта);
- Середня освіта (Фізична культура) (спеціальність 014.11 Середня освіта (Фізична культура);
- Фінанси і кредит (спеціальність 072 Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок);
- Професійна освіта (Цифрові технології) (спеціальність 015.39 Професійна освіта (Цифрові технології)).
Здобувачі освіти відділення об’єднані у 22 академічних групи.
Викладачі, що забезпечують освітній процес на відділенні педагогіки та фінансово-інформаційної діяльності у 2024–2025 н.р. працюють відповідно до формули Нової української школи, визначеної МОН України у 2016 році, пріоритетними компетентностями якої визначено ті, що сприяють успішній самореалізації молоді в суспільстві, орієнтації на потреби студентства, студентоцентризм, вмотивований викладач, який має свободу творчості й розвивається професійно, розвиток педагогіки партнерства тощо.
Відділення педагогіки та фінансово-інформаційної діяльності активно реалізує Державну цільову соціальну програму розвитку фізичної культури і спорту на період до 2024 року (Постанова Кабінету Міністрів України №1371 від 23.12.2020 р.), Концепцію Нової української школи.
Освітній процес на відділенні забезпечують висококваліфіковані педагогічні працівники циклових комісій
- викладачів психолого-педагогічних дисциплін
- викладачів природничо-математичних дисциплін
- викладачів фізичної культури та спортивних дисциплін
- викладачів суспільно-гуманітарних дисциплін
- викладачів економіки та підприємницької діяльності
Основною метою діяльності відділення є: забезпечити якісний, динамічний та інноваційний розвиток системи професійної підготовки висококваліфікованих фахівців з фізичної культури та спорту, фінансової та інформаційної діяльності, вчителів початкової школи, що ґрунтується на сучасному рівні знань та наукових досліджень, які спроможні працювати в конкурентному середовищі в Україні та за її межами.
Основними завданнями роботи відділення є:
- концентрація кадрового потенціалу (педагогічних та науково-педагогічних, а також матеріально-технічних, науково-методичних ресурсів для ефективного виконання освітніх, наукових та інших завдань фахової передвищої освіти, спрямованих на реалізацію змісту освіти України;
- підвищення якості знань здобувачів освіти відповідно до міжнародних стандартів, фахових компетентностей і кваліфікацій;
- вдосконалення системи профорієнтаційних заходів;
- створення умов для оновлення змісту освітньої діяльності завдяки співпраці з Європейськими закладами вищої освіти, споживачами і замовниками освітніх послуг;
- забезпечення якості освітнього процесу відповідно до стандартів фахової передвищої освіти та нормативних документів з організації освітнього процесу;
- організація освітнього процесу відповідно до затверджених навчальних планів і графіків підготовки здобувачів фахової передвищої освіти на денній та дистанційній формах навчання;
- моніторинг якості освіти, забезпечення прозорості її процедур та результатів, сприяння розвитку громадського контролю;
- створення і впровадження нових технологій навчання та програм науково-педагогічних досліджень;
- удосконалення науково-методичного забезпечення освітнього процесу і організація роботи Відділення;
- розвиток міжнародного співробітництва і партнерства;
- створення умов для реалізації права на академічну мобільність як здобувачів фахової передвищої освіти, так і для педагогічних працівників Відділення;
- контроль за дотриманням академічної доброчесності учасниками освітнього процесу в рамках виконання вимог Закону України «Про вищу освіту», Статуту Коледжу та відповідних Положень, функціонування ефективної системи запобігання та виявлення академічного плагіату, самоплагіату, фабрикації, фальсифікації, списування, обману, хабарництва, необ’єктивного оцінювання в роботах науково-педагогічних, педагогічних, інших працівників і здобувачів фахової передвищої освіти, яка базується на принципах науковості, взаємної довіри, поваги і відповідальності;
- організація культурно-масової та виховної роботи, дозвілля та побуту здобувачів фахової передвищої освіти, стипендіального забезпечення здобувачів фахової передвищої освіти відповідно до чинного законодавства.
Новітня історія відділення педагогіки та фінансово-інформаційної діяльності почалася у 2024-2025 н.р., але його історія сягає жовтня 1931 року, коли новостворений Немирівський педагогічний технікум зробив перший набір для підготовки вчителів 1-4 класів.
Біля витоків його формування стоять самовіддані педагоги, через творчу майстерню яких пройшло не одне покоління вихованців, а саме: Дорошенко О. Г., Загній Г. А., Бусигіна Н. І., Янова М. М., Садовий І. І., Прохоренко А. З., Іваніченко Н .І., Скоросницький А. С., Кривошея Д. З., Кривошея М. С., Стецюк Д. Г, Стецюк О. К., Щербань О. І., Єрменчук А. А., Єрменчук В. Й., Уліцький С. Ф., Черниш А. О., Водзянська Л. І.,
Мельник О. С., Акуратнова С. А.
В серпні 1979 року розпочинається Вінницька сторінка історії училища і шкільного відділення зокрема.
Міняються статуси закладу, та найголовнішим досягненням педагогічного колективу залишається високий рівень фахової підготовки випускників. Кожен третій випускник шкільного відділення закінчує тепер вже не училище, а коледж з відзнакою. За час свого існування шкільне відділення підготувало понад десять тисяч учителів початкових класів.
Серед випускників – десятки відомих в області і за ії межами організаторів і керівників установ освіти, науки, культури, відмінників освіти, депутатів рад усіх рівнів, журналістів, громадських діячів.
Чимало випускників шкільного відділення працює сьогодні викладачами в стінах рідного закладу: Хоміцька Г В., Омелянчик Т. Г., Стецюк І. В., Нечипоренко Т. А., Гринькова Л. М., Головська І. В., Войцехівська Н. К., Киливник В. В., Похилюк О. М., Федчишина Т. Л., Масалова О А., Шевчук О. В., Якобчук Н. В., Яремчук О. П. та інші.
Ще одна складова відділення педагогіки та фінансово-інформаційної діяльності – колишнє відділення фізичного виховання, яке було засновано у 1998 році. Здобувачі освіти навчаються за спеціальністю 014 Середня освіта (Фізична культура), мають можливість багато часу приділяти спорту, тому що в закладі створені умови для цього: працюють спортивний зал, зали боротьби, боксу, гімнастики, ритміки та хореографії, футбольний майданчик зі штучним покриттям, відкритий тренажерний майданчик, сучасний стадіон.
КУЗЬМИНСЬКА ДІНА МИКОЛАЇВНА
ЗАВІДУВАЧ ВІДДІЛЕННЯ
Кваліфікаційна категорія: викладач вищої категорії
Стаж роботи: 16 років.
Освіта: Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського, спеціальність «Початкова освіта», 2007 р.; КЗВО «Вінницька академія неперервної освіти», спеціальність «Психологія» 2020 р.; Західноукраїнський національний університет, здобувачка третього рівня вищої освіти (PhD) зі спеціальності 053 Психологія.
Досвід професійної діяльності:
З 03 вересня 2007 року по 16 листопада 2007 року – вихователь ДНЗ № 10 м. Вінниці.
З 20 листопада 2007 року по 08 листопада 2009 року – провідний психолог центру психологічного забезпечення та роботи з особовим складом ГУ МНС України у Вінницькій області.
З 01 липня 2010 року – лаборант Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу.
З 2010 року по 2014 рік – голова ППО студентів Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу.
З 01 січня 2014 року переведена на посаду викладача педагогічних дисциплін Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу.
З 01 вересня 2024 року – завідувач відділення педагогіки та фінансово-інформаційної діяльності.
Відзнаки й нагороди:
• Почесна грамота Центрального комітету Профспілки працівників освіти і науки України, 2014 р.
• Диплом за зайняте ІІ місце в обласному конкурсі «Студентський профспілковий лідер», 2014 р.
• Подяка адміністрації та первинної профспілкової організації працівників Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу, 2014 р.
• Свідоцтво про занесення до «Книги трудової слави Федерації профспілок області», 2014 р.
• Подяка адміністрації КЗВО «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж», 2023 р.
• Почесна грамота адміністрації та профспілкового комітету КЗВО «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж», 2024 р.
Коло наукових інтересів. Розвиток креативності та рефлексивності здобувачів освіти спеціальності 013 «Початкова освіта», основи ненасильницького спілкування учасників освітнього процесу.
Педагогічне кредо. Доброзичливе ставлення до людей, компетентність і творчий підхід в роботі, постійний розвиток себе як особистості.
Життєве кредо. Вік живи – вік учись.
НЕСКОРОДЖЕНА ІЛОНА ПАВЛІВНА
СЕКРЕТАР ВІДДІЛЕННЯ
Стаж роботи: 2 роки
Освіта: закінчила Вінницький кооперативний інститут в 2019 р. за спеціальністю “Фінанси, банківська справа та страхування (оцінювання)”
Досвід професійної діяльності:
3 2018- 2022 р. – працівник відділу врегулювання страхової компанії “ТАС”;
3 2022 р. – секретар відділення педагогіки та фінансово-інформаційної діяльності КЗВО “Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж”
Творче кредо: Єдиний шлях, який веде до знання – це діяльність.