КЗВО «Вінницький
гуманітарно-педагогічний коледж»
ЦИКЛОВА КОМІСІЯ ВИКЛАДАЧІВ ІНСТРУМЕНТАЛЬНОЇ ПІДГОТОВКИ(НАРОДНІ ІНСТРУМЕНТИ)
Голова комісії: Черевко В. А.
Секретар комісії: Богоцька В. М.
E-mail: viktor.cherevko5519@gmail.com
Закон про фахову передвищу мистецьку освіту передбачає набуття здобувачем освіти комплексу професійних, у тому числі виконавських компетентностей та спрямована на професійну художньо-творчу самореалізацію особистості, отримання кваліфікацій у різних видах мистецтва, включаючи підготовку педагогічних кадрів для закладів початкової мистецької освіти.
Цим широким спектром діяльності займається циклова комісія, що була створена в 1980 році на базі Вінницького педагогічного училища, яка нараховує у своєму складі шість викладачів: п’ять з яких – спеціалісти вищої категорії та викладачі-методисти; один – спеціаліст вищої категорії.
Робота циклової комісії спрямована на якісну підготовку майбутнього спеціаліста шляхом впровадження та удосконалення форм, методів та сучасних технологій навчання. Працюючи над проблемою впровадження інноваційних технологій як засобу удосконалення підготовки майбутніх вчителів музики, викладацький склад циклової комісії повноцінно реалізує себе в навчальному, науково-методичному та виховному напрямах.
Враховуючи специфіку інструментальної підготовки, яка є ключовою ланкою фахової підготовки, викладачі дають здобувачам освіти якісні знання, результатами яких є високі показники успішності. Лекція-концерт «Грай, мій баяне», яка щорічно проводиться в рамках декади музики та участь студентів в конкурсах інструментальної музики є своєрідним звітом досягнень майстерності студентської молоді та результативності роботи педагогів. Викладачі Черевко В.А. та Сегеда М.Г. протягом багатьох років беруть участь у підготовці студентів до роботи в літніх оздоровчих закладах області.
Невід’ємною частиною навчального процесу є науково-методична робота, яка сприяє підвищенню професійної компетентності викладачів. Проблема, над якою працює циклова комісія: «Формування майбутнього вчителя музичного мистецтва в багатомовному інформаційно-комунікаційному середовищі» знаходить відображення в статтях, методрозробках, круглих столах, семінарах. Викладачі співпрацюють з методкабінетом, беруть участь в наукових конференціях, друкуються у Віснику науково-методичних досліджень Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу:
Нагорнюк В. Г. «Формування ключових компетентностей засобами мистецтва в Новій українській школі».
Мельник С. М. «Індивідуальне заняття – основна форма навчання гри на музінструменті».
Черевко В.А. «Вплив розумової діяльності на стан розумової працездатності».
Виховна робота спрямована на формування у молоді загальнолюдських цінностей шляхом залучення її до проведення різного роду мистецьких заходів. Щорічно студентами, за участю викладачів, проводяться такі заходи, як: «Осіння ярмарка», «Андріївські вечорниці», свято колядок і щедрівок, благодійні акції в дитячих установах, лекції-концерти в гуртожитках коледжу.
Творчі колективи, якими керують викладачі циклової комісії: фольклорний ансамбль «Троїсті музики» (Черевко В.А.), ансамбль бандуристів (Калашнюк Є.Й.), інструментальний ансамбль «Гармонія» (Сегеда М.Г.), носять високе звання «Народний аматорський колектив профспілок України». Вони є переможцями та лауреатами всеукраїнських та міжнародних конкурсів.
Циклова комісія зосереджує свою роботу над поглибленим впровадженням в навчальний процес новітніх технологій та інтерактивних методів навчання; підвищенням якості роботи, активізації творчої діяльності; розробкою та удосконаленням методичного забезпечення дистанційного навчання; покращенням науково-методичної бази освітнього процесу.