ЦИКЛОВА КОМІСІЯ ВИКЛАДАЧІВ МУЗІНСТРУМЕНТУ (БАЯН)

Викладачі комісії – досвідчені, високопрофесійні, творчі особистості. 

Робота предметно-циклової комісії спрямована на якісну підготовку майбутнього спеціаліста, шляхом впровадження та удосконалення форм, методів та сучасних технологій навчання на заняттях з основного музичного інструменту. Вміло поєднуючи освітню мету з виховною засобами мистецтва, викладачі формують в своїх  вихованцях естетичні смаки, загальну культуру, навчають самостійно працювати, залучають їх до творчої праці. Працюючи над проблемою впровадження інноваційних технологій як засобу удосконалення підготовки майбутніх вчителів музики, викладацький склад предметно-циклової комісії повноцінно реалізує себе в навчальному, науково-методичному та виховному напрямках.

Щорічно викладачами проводяться такі заходи як: концерт-лекція «Грай мій баян», «Осіння ярмарка», «Андріївські вечорниці, свято колядок і щедрівок», благодійні акції до дня Святого Миколая в дитячому будинку, а також  беруть активну участь у всіх концертах коледжу та за його межами.

Творчі колективи, якими керують викладачі нашої предметно-циклової комісії: фольклорний ансамбль «Троїсті музики» (Черевко В. А.), ансамбль бандуристів (Калашнюк Є. Й.), ансамбль баяністів (Сегеда М. Г.), носять високе звання «Народний».

Мельник С. М. та Богоцька В. М. протягом багатьох років є кращими кураторами груп.

Викладачі В. А. Черевко та М. Г. Сегеда щорічно беруть участь в підготовці студентів до роботи в літніх дитячих оздоровчих закладах області.

Таким чином, викладачі предметно-циклової комісії плідно працюють на ниві виховання та навчання майбутніх педагогів та гідних громадян нашої держави.

ЧЕРЕВКО ВІКТОР АНДРІЙОВИЧ
ГОЛОВА ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ

Кваліфікаційна категорія: спеціаліст вищої категорії, викладач методист.

Стаж роботи: 39 років.

Освіта: музично-педагогічний факультет (за спеціальністю «музика та співи») Вінницького державного педагогічного інституту ім. М. Островського (1976 р.).

Досвід професійної діяльності: З 1976 по 1979 рр. викладач музичного інструменту (баян) Немирівського педагогічного училища. З 1979 р. по 2001 рр. викладач музичного інструменту (баян) Вінницького педагогічного училища. З 2001 р. по нині голова предметно-циклової комісії музичного інструменту (баян), викладач музичного інструменту (баян), додаткового інструменту та вокалу музично-педагогічного відділення Вінницького обласного комунального гуманітарно-педагогічного коледжу. З 1983 р. по нині керівник народного фольклорного ансамблю «Троїсті музики».

Забезпечує викладання музичного інструменту (баян), додаткового інструменту та вокалу музично-педагогічного відділення.

Сфера професійних інтересів. Здійснення досліджень в сфері методики підбору мелодії та акомпанементу за слухом та формування в студентів музичних відділень навичок гармонізації пісенного матеріалу. Має методичні розробки, які мають практичну цінність, серед них: «Розвиток творчих навичок варіаційного мислення на уроках акомпанементу в педагогічних коледжах» (2011 р.), «Використання методики М. Д. Леонтовича у формування музично-естетичних смаків студентської молоді» (2012 р.), «Вплив музичних творів на стан розумової працездатності» (2013 р.).  Поет-пісняр, композитор.

Відзнаки й нагороди. Нагрудний знак «Відмінник освіти України» Міністерства освіти та науки України (2001 р.); Нагрудний знак «Антон Макаренко» Міністерства освіти та науки України (2011 р.); Нагрудний знак «Аматор мистецтва» Федерації профспілок Вінницької області (2013 р.); Нагрудний знак «За заслуги II ступеня» Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу (2011 р.); Почесні грамоти Міністерства освіти та науки України (1991 р., 1998 р., 2006 р.), Почесні грамоти Вінницької обласної державної адміністрації (2014 р.); Департаменту освіти та науки Вінницької обласної державної адміністрації (2014 р.), Вінницької обласної організації профспілки працівників освіти і науки (2012 р.). За вагомий внесок у збереження та відродження музичної культури Поділля  занесений у 2013 році в «Книгу Трудової Слави Федерації профспілок Вінницької області».

Життєве кредо: Сіяти зерна добра та любові  в серця і душі вихованців, плекати бережливе ставлення до скарбів духовної культури рідного краю.

Професійне кредо: Вимогливість і професіоналізм.


БОГОЦЬКА ВАЛЕНТИНА МИКОЛАЇВНА

Викладач музичного інструменту (баян), методики музичного виховання

Кваліфікаційна категорія: спеціаліст вищої категорії, старший викладач.

Стаж роботи в педагогічному коледжі: 21 рік.

Освіта: закінчила Київський державний інститут культури та здобула кваліфікацію керівник оркестру і ансамблю народних інструментів, також закінчила Державний вищий навчальний заклад Університет менеджменту освіти за спеціальністю «Педагогіка вищої школи» та здобула кваліфікацію викладач університетів та вищих навчальних закладів.

Досвід професійної діяльності: з 1994 року розпочала педагогічну діяльність в ВГПК в якості вчителя музики. Була музичним керівником в групі шкільного відділення. Приймала участь в таких колективах: жіночий хор, ансамбль баяністів, оркестр народних інструментів, квартет викладачів. З 2003 року і по сьогоднішній день куратор на музично-педагогічному відділенні.

Коло професійних інтересів: Підготовка майбутніх вчителів музики до розвитку особистості дитини засобами музичного мистецтва.

Відзнаки й нагороди: почесна грамота Міністерства освіти і науки України, грамота Обласної державної адміністрації, грамота Вінницької міської ради.

Педагогічне кредо: «Знай дитину, розумій дитину, поважай дитину, будь частиною життя дитини».


КАЛАШНЮК ЄВГЕНІЯ ЙОСИПІВНА

Кваліфікаційна категорія: спеціаліст вищої категорії, викладач-методист.

Стаж роботи: 38 років.

Освіта: закінчила Немирівське педагогічне училище (1978р.), отримала кваліфікацію вчителя початкових класів. Працювала в ЗОШ вчителем початкових класів з 1978-1981 р. Навчалася на музично-педагогічному факультеті Вінницького державного педагогічного інституту ім. Миколи Островського (1981-1985р.), здобула кваліфікацію вчителя музики.

Досвід професійної діяльності. Викладач має повну вищу педагогічну освіту за спеціальністю музика та працює у Вінницькому обласному комунальному гуманітарно-педагогічному коледжі за отриманим фахом на посаді викладача постановки голосу та інструменту фортепіано і бандури з 1985 року.

Викладач в центр своєї роботи ставить завдання формування творчої особистості майбутнього спеціаліста. Характерною рисою педагогічного почерку викладача є організація навчально-виховного процесу на основі індивідуального підходу до занять зі студентами.

З 1999 року викладач є керівником ансамблю бандуристів педагогічного закладу.

Сфера професійних інтересів. Викладач є музичним редактором збірки пісень «Свято нашої зустрічі», а також автором статей в газеті «Слово педагога» та у «Вісник науково-методичних досліджень». Результатом наполегливої праці є авторський навчальний посібник для студентів «Пісні для початкових класів у супроводі бандури».
Відзнаки та нагороди. Ансамбль бандуристів нагороджений Дипломом Лауреата ІІІ Всеукраїнського фестивалю самодіяльних художніх колективів профспілок за високу творчу майстерність. Колектив бандуристів нагороджений Дипломом за досягнення в розвитку аматорської творчості, відродження і примноження надбань національної культури, художньої спадщини українського народу та високий рівень виконавської майстерності з присвоєнням почесного звання «Народний аматорський колектив профспілок України» (2014р.).

Викладач нагороджена Грамотою Ради Директорів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Вінницької області за багаторічну і сумлінну працю (2001р.), Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України (2008р.), нагороджена знаком «Відмінник освіти України» (2008р.), Грамотами і Подяками від адміністрації та профспілкового комітету Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу (2011р., 2014р.), Почесною грамотою Департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації (2013р.).

Педагогічне кредо: Не здібних дітей не буває… Виявляти здібності наше завдання.


МЕЛЬНИК СВІТЛАНА МЕФОДІЇВНА

Кваліфікаційна категорія: спеціаліст вищої категорії, викладач-методист.

Педагогічний стаж: 37 років.

Освіта: закінчила Вінницький державний педагогічний інститут імені М.Островського у 1978 р. Отримала кваліфікацію вчителя музики та співів.

Досвід професійної діяльності. З 1979 року – викладач музінструменту (баян) Вінницького педагогічного училища, а з 2001 року працює на музично-педагогічному відділенні Вінницького обласного комунального гуманітарно-педагогічного коледжу, методист шкільної й дошкільної педагогічної практики.Сфера професійних інтересів.

Удосконалення методики викладання основного музінструменту (баян), використання новітніх інтерактивних та мультимедійних технологій в навчально-педагогічному процесі тощо.

Відзнаки й нагороди. Грамота Управління народної освіти Вінницького облвиконкому та обкому профспілки працівників народної освіти та науки (1989 р.), Грамота адміністрації та профкому Вінницького державного педагогічного університету імені М. Коцюбинського, Почесна грамота Міністерства освіти України (1992 р.), Диплом ІІІ ступеня Фсеукраїнського фестивалю самодіяльних художніх колективів профспілок (1999 р.), Почесна грамота Міністерства освіти України (2001 р.), Подяка Федерації профспілок України за активну участь у ІІІ Всеукраїнському фестивалі самодіяльних художніх колективів профспілок (2001 р.). Грамота адміністрації та проспілкового комітету Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу (2006 р.), Грамота адміністрації та профспілкового комітету Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу (2011 р.), Відмінник освіти України (2011 р.).

Педагогічне кредо: Зумій запалити іскорку творчості, бажання, навчи працювати сумлінно – пожнеш подвійний успіх, щастя творчої співпраці.


НАГОРНЮК ВАЛЕНТИНА ГЕОРГІЇВНА

Кваліфікаційна категорія: спеціаліст вищої категорії, викладач-методист.

Стаж роботи: 30 років.

Освіта. У 1983 році закінчила Гродненське музично-педагогічне училище (Білоруська РСР) та отримала кваліфікацію вчителя музики, а в 1992 році закінчила музично-педагогічний факультет Мінського державного педагогічного університету ім. О. М. Горького, здобувши кваліфікацію викладача музики.

Досвід професійної діяльності: з вересня 1983 року працює викладачем музичного інструменту та музичних теоретичних дисциплін у Маличській музичній школі (Білоруська РСР). З вересня 1995 року працювала вчителем музичного мистецтва Сальницької СЗШ І-ІІІ ст. Калинівського району Вінницької області. З вересня 20006 року працює у Вінницькому гуманітарно-педагогічному коледжі на посаді викладача музики, викладає такі предмети: основний музичний інструмент додатковий музичний інструмент, акомпанемент. Має кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», у 2011 році їй присвоєно педагогічне звання «старший викладач», яке підтверджено у 2016 році.

Сфера професійних інтересів. Проведення досліджень щодо впливу музичного мистецтва на психофізичний розвиток дитини.

Відзнаки та нагороди. Грамота департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації та Вінницького обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників за сумлінну творчу працю та вагомий особистий внесок у розвиток освіти області (2014 р.). Грамоти управління освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації за сумлінну творчу працю та вагомий особистий внесок у розвиток освіти області (1996 р., 2006 р.). Грамоти адміністрації та профспілкового комітету Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу (2013 р., 2013 р.). Грамота Вінницького Державного педагогічного університету ім. Михайла Коцюбинського за підготовку учасника третього регіонального конкурсу музично-виконавської майстерності серед молоді та юнацтва в номінації «Оркестрові інструменти» (2013 р.). Подяки Вінницького обласного інституту педагогічних працівників (2011 р., 2013 р.), Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу (2011 р., 2014 р.).

Педагогічне кредо: Музичне виховання – це не виховання музиканта, а перш за все виховання людини.

Життєве кредо: Стався до інших так, як ти хочеш, щоб ставилися до тебе!


СЕГЕДА МИКОЛА ГРИГОРОВИЧ

Кваліфікаційна категорія: спеціаліст вищої категорії.

Освіта.  Закінчив Вінницьке музичне училище імені М. Д. Леонтовича (1997 р.) за спеціальністю народні інструменти (баян). Отримав кваліфікацію викладача, артиста оркестру, ансамблю; керівника оркестру, ансамблю. У 2002 р. закінчив музично-педагогічний факультет Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, здобувши кваліфікацію вчителя музики та українознавства.

Досвід професійної діяльності. З 2002 по 2005 р. та з 2010 року – викладач музичного інструменту Вінницького обласного комунального гуманітарно-педагогічного коледжу, з 2013 р. керівник ансамблю баяністів. Забезпечує викладання основного музичного інструменту (баян), акомпанементу, додаткового музичного інструменту (баян, акордеон).

Відзнаки і нагороди. Диплом про присвоєння почесного звання «Народний аматорський колектив профспілок України», виданий ансамблю баяністів Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу за досягнення в розвитку аматорської творчості, відродження й примноження надбань національної культури та високий рівень виконавської майстерності. (Постанова Президії федерації профспілок Вінницької області, 2014 р.). Подяка Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського за підготовку лауреата третього ступеня регіонального конкурсу музично-виконавської майстерності серед молоді та юнацтва в номінації «оркестрові інструменти» (2013 р.); Грамота Адміністрації та профспілкового комітету Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу (2011 р).

Творчі здобутки: керівник ансамблю баяністів, який у 2014 році здобув звання Народного аматорського колективу профспілок.

Педагогічне кредо: «У всьому починати з себе, бути взірцем та любити вихованців».

Життєве кредо: «Мети досягає той, хто її прагне».