ЦИКЛОВА КОМІСІЯ ВИКЛАДАЧІВ МУЗИЧНОГО ІНСТРУМЕНТУ (ФОРТЕПІАНО)


«Музика це розум,  втілений у прекрасних звуках»

 Іван Тургенєв

Фахова передвища мистецька освіта передбачає набуття здобувачами освіти комплексу професійних, у тому числі виконавських, компетентностей та спрямована на професійну художньо-творчу самореалізацію особистості, отримання кваліфікацій у різних видах мистецтва, включаючи підготовку педагогічних кадрів для закладів початкової мистецької освіти, полягає в набутті здобувачем освіти професійних компетентностей за певною мистецькою спеціальністю.

         Враховуючи сучасні вимоги до проведення музичних занять у закладах дошкільної освіти та у загальноосвітніх школах, сьогодні потрібний музичний керівник, педагог-музикант,  який володіє високим рівнем професійних знань і умінь, широким культурним світоглядом,  художньо-естетичним мисленням.

Виховання таких спеціалістів у коледжі фахової передвищої освіти здійснюють 12 викладачів циклової комісії. Із них: 3 викладачі-методисти вищої категорії, 1 старший викладач, 3 викладачі вищої категорії,  3 викладачі першої категорії, 2 спеціалісти, магістри педагогічної освіти та музичного мистецтва. Четверо викладачів є кураторами академічних груп.   

Створення в 1980 році циклової комісій фортепіано і циклової комісії баян уможливило розширення горизонту ще більш якісної підготовки фахівців для закладів дошкільної освіти та загальноосвітніх шкіл. Понад 30 років комісію музичного інструменту фортепіано очолював талановитий викладач, піаніст-віртуоз Юр`єв Юрій Георгійович. З 2011 року головою комісії є досвідчений викладач Бахчеван Наталія Анатоліївна.

 Викладачі циклової комісії забезпечують викладання основного й додаткового музичного інструменту, акомпанементу та концертмейстерського класу.

Перед викладачами музичного інструменту постає завдання надати здобувачам освіти певний рівень навичок володіння інструментом фортепіано. 

Першочергове розв’язання проблеми – навчання студентів без музичної підготовки. Викладачі активно втілюють у навчальний процес  проблему, над якою працює комісія, а саме: «Розвиток студентів у багатомовному інформаційно-комунікативному середовищі засобами музичного мистецтва з індивідуальним підходом».

Постійно триває пошук нових методик та технологій навчання, започатковуються челенджі («Граємо Ганона»), проводиться регіональний конкурс («Струни Поділля») в дистанційному режимі. Викладачі розробляють методичні рекомендації до проведення індивідуальних дисциплін для студентів без музичної освіти, друкують статті у наукових виданнях, проходять навчання, підвищують свій фаховий викладацький рівень.          Активно розбудовуються системи індивідуального навчання в дистанційному режимі на онлайн-платформах таких як: ZOOM, Viber, Telegram, Google Meet, Collaborator.

Результатом плідної діяльності здобувачів освіти музичного напряму  є щорічне проведення мистецьких декад, де викладачі та студенти мають можливість продемонструвати вершини виконавської майстерності як солісти-інструменталісти та акомпаніатори. Традиційними стали заходи «Мистецтво акомпанементу», фестиваль української музики «Музика єднає серця», концерти-презентації найкращих сучасних пісень дитячого репертуару «Співаночки».

Приємно відзначити, що викладачі працюють не тільки зі студентами на заняттях, а й реалізують себе як керівники творчих колективів, солісти-вокалісти та сценаристи. Так, Наталія Анатоліївна Бахчеван уже 20 років є керівником народного аматорського ансамблю «Сімхе», знаного на теренах України та за кордоном.

Наталя Павлівна Балинська – художній керівник студії естрадного співу «ArtNova», колектив якої за короткий термін свого існування став призером багатьох конкурсів. Ірина Грицюк – лише викладач-початківець, але може кинути в скриньку своїх надбань дипломи володаря 1-их премій на міжнародних вокальних конкурсах (Угорщина, Болгарія), декілька Гран-прі всеукраїнських та міжнародних вокальних конкурсів. Алла Володимирівна Степова – талановитий режисер відеофільмів та сценарист.

         Наші викладачі та студенти залюбки беруть активну участь у підготовці та проведенні всіх мистецьких заходів як у стінах нашого навчального закладу,  так і за його межами на рівні міста та області.

БАХЧЕВАН  НАТАЛІЯ  АНАТОЛІЇВНА
ГОЛОВА ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ

Кваліфікаційна категорія: спеціаліст вищої категорії, викладач-методист.

Загальний та педагогічний стаж  роботи складає 38 років, з них – 12 років у Вінницькому гуманітарно-педагогічному коледжі (з 2019 року – КЗВО «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж»).

Освіта: закінчила музичне училище імені Миколи  Леонтовича (1983 р.), Київський державний педагогічний інститут імені О. М. Горького (1989 р.), має повну вищу педагогічну освіту за спеціальністю «Музика і співи», магістратуру  Київського  Державного Університету менеджменту освіти (2011 р.), здобула кваліфікацію викладача університетів та вищих навчальних закладів.

Досвід професійної діяльності. Розпочала свою професійну діяльність з 1983 року як викладач музики та співів середньої  школі № 29 м. Вінниці. З вересня 2009 року – викладач музичного інструменту Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу. З вересня 2011 року – голова циклової комісії викладачів спеціального музичного інструменту фортепіано. Забезпечує належний рівень викладання музичних дисциплін відповідно до навчальних програм та дотриманням вимог Галузевого стандарту вищої освіти. З 2021 року – куратор академічної групи

Результативність педагогічної діяльності. Наталія Анатоліївна творчо підходить до проведення занять з основного музичного інструменту фортепіано. Результатом є участь її студентів у конкурсах виконавської майстерності вищих навчальних закладів міста Вінниці та регіону.

Викладач ставить головною метою професійної діяльності – підготовку студентів до практичної діяльності, самостійної роботи над програмовими творами, які є основною складовою роботи майбутнього вихователя дошкільного навчального закладу  чи вчителя музики середньої загальноосвітньої школи. З цією метою написані методичні розробки «Вчимося самостійно» (І, ІІ видання)

Творчі здобутки. Багатогранний талант Бахчеван Н. А. яскраво представлений у позанавчальній роботі в коледжі та за межами, а саме у проведенні різноманітних заходів, творчих конкурсів вокальної та інструментальної майстерності у якості викладача, постановника, концертмейстера. За різні види діяльності Наталія Анатоліївна нагороджена Почесними грамотами Департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації, численними почесними грамотами та подяками як спеціаліст високого професійного рівня.

Постійно працює над самовдосконаленням, багато років є концертмейстером хору. Не залишається поза увагою суспільне життя викладача. Протягом багатьох років Н.А.Бахчеван – керівник народного аматорського колективу «Сімхе», який є неодноразовим призером конкурсів вокального мистецтва в Україні, Польщі, Нідерландах.


ІВАНОВА НОННА БОРИСІВНА

Кваліфікаційна категорія: спеціаліст вищої категорії, викладач-методист.

Стаж роботи: 47 років.

Освіта: закінчила музично-педагогічний факультет Вінницького державного педагогічного інституту імені Миколи Островського (1974 р.), отримала кваліфікацію викладача музики та співів.

Професійна діяльність. З вересня 1974 року – викладач фортепіано у  Немирівському педагогічному  училищі, з 1978 року працювала у Вінницькому державному педагогічному інституті на посаді концертмейстера, з 1982 року працює викладачем Комунального закладу вищої освіти «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж».

Сфера наукових інтересів: поглиблено вивчає творчий наслідок українських композиторів-педагогів, обирає практичний матеріал для навчання студентів на кращих зразках української фортепіанної творчості. Має  ряд методичних розробок та публікацій.

Нагороди.  Н. Б. Іванова  нагороджена Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України, Вінницької обласної державної адміністрації та обласної Ради, Ради директорів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації, Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу.
Мої переконання: «Кожен учень здатен зрозуміти, якщо викладач здатен пояснити. Кожен учень здатен навчитися, якщо повірить в себе, здолає свій комплекс меншовартості. Головне в професії викладача – любити всіх своїх учнів, навіть якщо це буває важко».


ЗІНЬКО МАРИНА ЛЕОНІДІВНА

Кваліфікаційна категорія: спеціаліст вищої категорії, викладач-методист.

Загальний та педагогічний стаж  роботи складає  43 роки.

Викладач основного музичного інструменту (фортепіано), додаткового музичного інструменту (фортепіано), акомпанемент.

Освіта: закінчила Вінницький педагогічний інститут імені Миколи Островського (1978 р.) за спеціальністю «Вчитель музики і співів», здобула кваліфікацію вчителя музики та співів загальноосвітньої школи.

Досвід професійної діяльності. З початку трудової діяльності Зінько М. Л. є викладачем педагогічного коледжу. Протягом певного часу брала активну участь у творчому житті колективу; була солісткою творчих аматорських колективів: жіночої хорової капели, оркестру народних інструментів, ансамблю бандуристів, жіночого вокального квартету викладачів.

Викладацький талант знаходить своє втілення у майстерній роботі куратора. Викладач всіляко намагається виховувати у молодих студентів почуття любові до прекрасного, рідного, патріотичного.

Коло професійних інтересів. Розвиток у студентів творчого інтересу до навчання, активізація пізнавальної діяльності студентів через інтерактивні технології, виховання творчої особистості, обдарованого фахівця.

Відзнаки і нагороди.  Грамота Вінницької обласної організації профспілки освіти і науки України (2008 р.), Почесна грамота виконкому Староміської районної ради (2006 р.), Почесна грамота Департаменту освіти і науки облдержадміністрації (2013 р.), грамота Міністерства освіти і науки України (2009 р.), нагрудний знак Відмінник освіти України (2003 р.).

Педагогічне кредо: «Щоб бути гарним викладачем, люби те, що викладаєш, і люби тих, з ким працюєш».


МЕЛЬНИК АЛІНА ЮРІЇВНА

Кваліфікаційна категорія: спеціаліст вищої категорії.

Стаж роботи в педагогічному коледжі: 16 років.

Освіта: У 2002 році закінчила Барське педагогічне училище за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Музика» і здобула кваліфікацію вчитель музики основної школи. У 2005 році закінчила Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського і отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Музична педагогіка та виховання» та здобула кваліфікацію вчитель музики, керівник інструментального ансамблю.  У 2012 році закінчила Державний вищий навчальний заклад «Університет менеджменту освіти» і отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Педагогіка вищої школи» та здобула кваліфікацію викладач університетів та вищих навчальних закладів.

Досвід професійної діяльності: З 2005 року розпочала педагогічну діяльність концертмейстером класу хорового диригування. З 2008 року – викладач хорового диригування  та основного музичного інструменту (фортепіано). Куратор академічної групи.

Коло професійних інтересів. На своїх заняттях Мельник Аліна Юріївна вдало впроваджує в навчально-виховний процес сучасні прийоми і методи навчання, спрямовані на підготовку творчого спеціаліста, який вміє організувати діяльність дітей шкільного і дошкільного віку; особливу увагу на заняттях приділяє інтерактивним методам навчання, орієнтує студентів на формування професійних умінь та навичок, націлює на кінцеву мету навчання – проведення уроків музики на високому професійному рівні. Як педагог демонструє уміння налагодити атмосферу доброзичливості у стосунках зі студентами, створює умови для виявлення студентом професійної компетентності при проведенні уроку музики в школі.

Відзнаки і нагороди. Подяка адміністрації та профспілкового комітету ВГПК (2006 р.) за вірність трудовому обов’язку, професіоналізму. Почесна грамота ВГПК (2014 р.) за досягнуті успіхи у навчально-виховному процесі. Почесна грамота ВГПК (2019р.) за сумлінну професійну діяльність.

Педагогічне кредо: «Розвивати студента як неповторну індивідуальність, формувати в ньому творчий потенціал, прагнення до самостійної пізнавальної діяльності. Насамперед треба зрозуміти студента як особистість, розгледіти її індивідуальні особливості».

 Успіх своєї педагогічної праці вбачає у постійному спілкуванні зі студентами, у взаємній любові викладача та студента, у вмінні «запалити» студента до роботи. Працюючи за системою розвивального навчання, прагне не робити поділу між студентами на сильних і слабких, а вчить їх цінувати свою працю та намагатися виконувати її якнайкраще.


БАЛИНСЬКА НАТАЛЯ ПАВЛІВНА

Кваліфікаційна категорія: спеціаліст вищої категорії

Педагогічний стаж: 18 років,   у ВГПК-5років.

Освіта: в 1998 р. закінчила Вінницьке училище мистецтв та  культури за спеціальністю  «Фортепіано» та отримала кваліфікацію викладач, концертмейстер, артист ансамблю.  Продовжила навчання у Вінницькому педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського за спеціальністю «Музична педагогіка та виховання», де здобула кваліфікацію вчителя музики, керівника інструментального ансамблю. 

У 2011 році здобула Диплом магістра та кваліфікацію викладач університетів та вищих навчальних закладів у Державному вищому закладі «Університет менеджменту освіти» (м.Київ).

Професійна діяльність. З 2003 по 2016 рік Наталя Павлівна працювала у закладі «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня І-ІІІ ступенів школа ­ гуманітарно-естетичний колегіум № 29 Вінницької міської ради», де зарекомендувала себе як відповідальний досвідчений педагог та умілий організатор.

З її ініціативи був створений ансамбль молодших класів «Веселинки», керівником якого Наталя Павлівна була з 2003 по 2015 рік. Ансамбль неодноразово був переможцем конкурсів-оглядів дитячої художньої творчості, а в грудні 2013 отримав нагороду від Вінницької міської ради «Віват, талант».

З 1 вересня 2016 року Балинська Наталя Павлівна плідно почала роботу на музично-педагогічному відділенні (з 2019 р. Факультет дошкільної освіти та музичного мистецтва). Викладає основний музичний інструмент, додатковий музичний інструмент, концертмейстерський клас та є концертмейстером загального хору бакалаврів. Під керівництвом Балинської Н.П. створена студія естрадного співу «АртНова», учасниками якої є обдаровані студенти різних факультетів.

З 2020 року – куратор академічної групи на факультеті дошкільної освіти та музичного мистецтва.

Нагороди та грамоти. 2009 р. –  Грамота Управління освіти Вінницької міської ради, 2012 р. – Грамота Департамента освіти, 2019 р. – Диплом X Mіжнародного вокально-хорового фeстивалю-конкурсу Лауреати ІІ ступеню, 2019 р. – Диплом Департаменту молодіжної та соціальної політики, 2020 р. – Подяка та Сертифікат за участь у міжнародному професійному конкурсі «Зірки європи/Stars of Europe» (І місце дует «АртНова»)

Педагогічне кредо: «Не розповідай світові, що ти можеш зробити, покажи, як ти це робиш».


СТЕПОВА АЛЛА ВОЛОДИМИРІВНА

Кваліфікаційна категорія: спеціаліст вищої категорії

Стаж роботи: 21 рік.

Освіта: закінчила музично-педагогічний факультет Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського (2001 р.), здобула кваліфікацію викладача музики та керівника інструментального ансамблю.

Професійна діяльність. Розпочала з 2000 року як викладач музики і співів у ЗОШ №19, ЗОШ №34.                  З 2001 року –  викладач фортепіано та теорії музики у дитячій музичній школі (смт. Стрижавка), з 2015 року  працювала у дитячій школі мистецтв «Вишенька», обіймала посаду заступника директора з навчально-виховної роботи, з 2018 року працює викладачем КЗВО «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж». Куратор академічної групи.

Сфера наукових інтересів. Поглиблено вивчає новітні методики та практики викладачів-теоретиків музичного мистецтва, шукає нові засоби та прийоми викладання навчальних дисциплін, у роботі активно застосовує новітні технічні засоби навчання. Має  ряд методичних розробок та публікацій.

Нагороди. А.В.Степова нагороджена грамотами та подяками Вінницької обласної державної адміністрації, КЗВО «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж», Департаменту культури Вінницької міської ради,  організаторів Міжнародних, обласних, міських конкурсів та фестивалів.
Педагогічне кредо: «Будьте самі шукачами-дослідниками. Не буде вогника у вас – вам ніколи не запалити його в інших». (В.Сухомлинський).


МАЗУР АЛЬБІНА МИКОЛАЇВНА

секретар циклової комісії

Кваліфікаційна категорія: спеціаліст I категорії.

Загальний стаж роботи в педагогічному коледжі: 13 років.

Освіта: у 2008 році закінчила Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського і отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Музична педагогіка і виховання» та здобула кваліфікацію вчителя музики та українознавства. 

У 2019 році Мазур А. М. закінчила Вінницький  державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського і здобула кваліфікацію магістр освітніх педагогічних наук, викладач вищого навчального закладу.

Досвід професійної діяльності. З 2008 року викладач Мазур А. М. розпочала педагогічну діяльність в якості концертмейстера класу постановки голосу Тихолаза В. А. З 2009 по 2013 рр. – викладач основного музичного інструменту (фортепіано) та постановки голосу. В даний час Мазур А. М.  є викладачем постановки голосу та активно працює над розвитком та вдосконаленням вокальних навичок і здібностей студентів.

Коло професійних інтересів. На своїх заняттях викладач прагне розкрити індивідуальність та наповнити внутрішній світ студента за допомогою музики. Викладач звертає особливу увагу на те, що тільки та пісня буде зачаровувати своїм звучанням, яку виконавець зумів «пропустити» через себе, свою душу, вклавши при цьому своє особистісне ставлення до твору, свої почуття.

Відзнаки і нагороди. Почесна грамота ВГПК (2011 р). Подяка за участь у другому регіональному конкурсі музично-виконавської майстерності серед молоді та юнацтва. Подяка за підготовку студентки у XXI Всеукраїнському дитячо-юнацькому фестивалі мистецтв «Сурми звитяги» (2019р.).

Педагогічне кредо: «Серце кожної дитини – це чисте джерело, яке викладач має наповнити добротою, знанням та прагненням робити цей світ кращим».


ПАВЛЕНКО МАРИНА ВІКТОРІВНА

Кваліфікаційна категорія: спеціаліст.

Стаж роботи в коледжі: 4 роки.

Освіта: в 2011 році закінчила Вінницьке училище культури і мистецтв імені М.Д.Леонтовича за спеціальністю “Фортепіано”. У тому ж році вступила до Львівської національної музичної академії                    імені Миколи Лисенка, з 2012 року продовжила навчання у Львівському національному університеті імені Івана Франка, де здобула ступінь бакалавра за  напрямом підготовки “Музичне мистецтво” та отримала кваліфікацію ”Бакалавр мистецтва. Вчитель музики, музичний керівник” (2016).

У лютому 2018 року закінчила Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, де здобула кваліфікацію магістра музичного мистецтва за спеціалізацією “Інструментальне виконавство”; професійна кваліфікація: викладач музичного інструмента (фортепіано).

Досвід професійної діяльності. З листопада 2016 по червень 2017 Павленко Марина Вікторівна працювала музичним керівником в Житомирському дошкільному навчальному закладі № 26. З вересня 2017 працює в коледжі на посаді викладача основного музичного інструмента (фортепіано) та є концертмейстером у класах постановки голосу та хорового диригування.

Рівень кваліфікації. Здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми у галузі професійної діяльності або у процесі навчання, що передбачає застосування певних теорій та методів відповідної науки і характеризується комплексністю та невизначеністю умов.

Марина Вікторівна бере активну участь в академічних заходах коледжу в якості солістки та концертмейстра, є членом організаційного комітету Всеукраїнського конкурсу “Струни Поділля”.

Педагогічне кредо. «Сірість породжує сірість. Вогонь запалює вогонь.

 Навчу кожного, хто хоче навчитись.»                         

«Любіть та вивчайте величне мистецтво музики. Воно зробить вас духовно багатшим, чистішим, досконалішим»


КОВАЦЕНКО ГАЛИНА ВІКТОРІВНА

Кваліфікаційна категорія: спеціаліст I категорії.

Стаж роботи в коледжі: 28 років.

Освіта:у 1988 році закінчила музично-педагогічний  факультет  Вінницького державного педагогічного інституту імені Миколи Островського за спеціальністю «Музика», отримала кваліфікацію вчителя музики та співів.

Досвід професійної діяльності. З 1994 року в коледжі викладала музичний інструмент фортепіано на шкільному та дошкільному відділеннях. Після відкриття музично-педагогічного відділення і по теперішній час працює концертмейстером на заняттях  дисциплін «Постановка голосу»  та «Хорове диригування», викладає додатковий музичний інструмент фортепіано. На заняттях Галина Вікторівна вдало організовує самостійну роботу, забезпечує професійну спрямованість занять, прищеплює студентам любов до музичного мистецтва, навчає розуміти і відчувати глибокій зміст музики.

Відзнаки й нагороди.  За період роботи в коледжі має подяки від адміністрації та профспілкового комітету за досягнуті успіхи у навчально-виховному процесі та за результатами  атестації.

Каваценко Галина Вікторівна володіє педагогічним тактом. Головний принцип її діяльності – доброзичливе і вимогливе ставлення до студентів.