КЗВО «Вінницький
гуманітарно-педагогічний коледж»
ЦИКЛОВА КОМІСІЯ ВИКЛАДАЧІВ МУЗИЧНОГО ІНСТРУМЕНТУ (ФОРТЕПІАНО)
«Музика – це розум, втілений у прекрасних звуках»
Іван Тургенєв
Фахова передвища мистецька освіта передбачає набуття здобувачами освіти комплексу професійних, у тому числі виконавських, компетентностей та спрямована на професійну художньо-творчу самореалізацію особистості, отримання кваліфікацій у різних видах мистецтва, включаючи підготовку педагогічних кадрів для закладів початкової мистецької освіти, полягає в набутті здобувачем освіти професійних компетентностей за певною мистецькою спеціальністю.
Враховуючи сучасні вимоги до проведення музичних занять у закладах дошкільної освіти та у загальноосвітніх школах, сьогодні потрібний музичний керівник, педагог-музикант, який володіє високим рівнем професійних знань і умінь, широким культурним світоглядом, художньо-естетичним мисленням.
Виховання таких спеціалістів у коледжі фахової передвищої освіти здійснюють 12 викладачів циклової комісії. Із них: 3 викладачі-методисти вищої категорії, 1 старший викладач, 3 викладачі вищої категорії, 3 викладачі першої категорії, 2 спеціалісти, магістри педагогічної освіти та музичного мистецтва. Четверо викладачів є кураторами академічних груп.
Створення в 1980 році циклової комісій фортепіано і циклової комісії баян уможливило розширення горизонту ще більш якісної підготовки фахівців для закладів дошкільної освіти та загальноосвітніх шкіл. Понад 30 років комісію музичного інструменту фортепіано очолював талановитий викладач, піаніст-віртуоз Юр`єв Юрій Георгійович. З 2011 року головою комісії є досвідчений викладач Бахчеван Наталія Анатоліївна.
Викладачі циклової комісії забезпечують викладання основного й додаткового музичного інструменту, акомпанементу та концертмейстерського класу.
Перед викладачами музичного інструменту постає завдання надати здобувачам освіти певний рівень навичок володіння інструментом фортепіано.
Першочергове розв’язання проблеми – навчання студентів без музичної підготовки. Викладачі активно втілюють у навчальний процес проблему, над якою працює комісія, а саме: «Розвиток студентів у багатомовному інформаційно-комунікативному середовищі засобами музичного мистецтва з індивідуальним підходом».
Постійно триває пошук нових методик та технологій навчання, започатковуються челенджі («Граємо Ганона»), проводиться регіональний конкурс («Струни Поділля») в дистанційному режимі. Викладачі розробляють методичні рекомендації до проведення індивідуальних дисциплін для студентів без музичної освіти, друкують статті у наукових виданнях, проходять навчання, підвищують свій фаховий викладацький рівень. Активно розбудовуються системи індивідуального навчання в дистанційному режимі на онлайн-платформах таких як: ZOOM, Viber, Telegram, Google Meet, Collaborator.
Результатом плідної діяльності здобувачів освіти музичного напряму є щорічне проведення мистецьких декад, де викладачі та студенти мають можливість продемонструвати вершини виконавської майстерності як солісти-інструменталісти та акомпаніатори. Традиційними стали заходи «Мистецтво акомпанементу», фестиваль української музики «Музика єднає серця», концерти-презентації найкращих сучасних пісень дитячого репертуару «Співаночки».
Приємно відзначити, що викладачі працюють не тільки зі студентами на заняттях, а й реалізують себе як керівники творчих колективів, солісти-вокалісти та сценаристи. Так, Наталія Анатоліївна Бахчеван уже 20 років є керівником народного аматорського ансамблю «Сімхе», знаного на теренах України та за кордоном.
Наталя Павлівна Балинська – художній керівник студії естрадного співу «ArtNova», колектив якої за короткий термін свого існування став призером багатьох конкурсів. Ірина Грицюк – лише викладач-початківець, але може кинути в скриньку своїх надбань дипломи володаря 1-их премій на міжнародних вокальних конкурсах (Угорщина, Болгарія), декілька Гран-прі всеукраїнських та міжнародних вокальних конкурсів. Алла Володимирівна Степова – талановитий режисер відеофільмів та сценарист.
Наші викладачі та студенти залюбки беруть активну участь у підготовці та проведенні всіх мистецьких заходів як у стінах нашого навчального закладу, так і за його межами на рівні міста та області.