КЗВО «Вінницький
гуманітарно-педагогічний коледж»
НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ ФАКУЛЬТЕТУ ПЕДАГОГІКИ ТА ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Серед пріоритетних напрямків, над якими працює викладацько-студентський колектив факультету варто виокремити напрямок наукової діяльності.
Формування умов для розкриття наукового та творчого потенціалу студентів, пошук та підтримка талановитих дослідників серед здобувачів вищої освіти є одним з головних завдань діяльності факультету педагогіки та фінансово-економічної діяльності. Результати, отримані на Всеукраїнських мовно-літературних конкурсах, Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт є певним індикатором залучення студентів до науково-дослідної роботи. Так, два роки поспіль студенти спеціальності 013 «Початкова освіта» Карина КРИКУС (2019 р.) і Тетяна КОВАЛЬЧУК (2020 р.) ставали учасниками Всеукраїнського конкурсу творчих студентських робі у Вінницькому державному педагогічному університеті імені М. Коцюбинського.
У березня 2024 року студентка 11-Ш(б) групи Ольга КУЧЕР взяла участь у Всеукраїнському студентському професійному творчому Конкурсі наукових робіт зі спеціальності 013 «Початкова освіта», що відбувся у Центрально-українському державному університеті імені Володимира Винниченка (м. Кропивницький). Конкурсна робота на тему «Цифровий контент в системі дидактичних засобів формування понять змістової лінії «Величини» в курсі математики початкової школи» увійшла до десятку найкращих робіт. Науковий керівник роботи – проф. Наталія МИСЛІЦЬКА.
Свої наукові досягнення наші вихованці можуть апробувати під час конференцій, семінарів, тренінгів.
- Приємно зазначити, що вже третій рік поспіль, починаючи з 2021 року, викладачами кафедри теорії і методики фізичного було організовується та проводиться Всеукраїнський науково-практичний семінар з міжнародною участю, присвячений Янушу Корчаку «Збереження здоров’я в умовах освітнього процесу на основі дитиноцентричних ідей та інноваційних спрямувань Нової української школи». У роботі науково-практичного семінару беруть участь (онлайн) близько десяти університетів зі всіх куточків України, а також закордонні колеги: серед них: Міжнародна академія екології і здоров’я (м. Вільнюс, Литва), Державний університет фізичного виховання і спорту (м. Кишинів, Молдова). Активними учасниками семінару у цьому навчальному році стали студенти-бакалаври спеціальності «Фізична культура»: Андрій КОНДРАТЮК, Руслан СЕБАЛО, Богдан ТОМЧУК, Володимир САЛЕЦЬКИЙ та Володимир НОСКОВ.
Співпраця зі стейкхолдерами
- Згідно «Закону про вищу освіту», основною вимогою часу стає співпраця зі стейкхолдерами. Налагодження періодичного зворотного зв’язку зі стейкхолдерами є обов’язковою складовою системи внутрішнього забезпечення якості освіти на нашому факультеті, яка здійснюється шляхом отримання пропозицій щодо впровадження освітньої діяльності, покращення процесу набуття практичного досвіду здобувачами вищої освіти факультету педагогіки та фінансово-економічної діяльності, а також підняття престижу наукової роботи та отримання можливості участі наших студентів в академічній мобільності, наукових проєктах, конференціях, публікаціях тощо.
Тому, уже більше 8 років, ми співпрацюємо в науковій та навчально-методичній сферах із факультетами початкової освіти та фізичного виховання Уманського державного педагогічного університету ім. Павла Тичини, педагогічним факультетом Національного педагогічного університету імені Ммхайла Драгоманова, факультетом педагогічної освіти та соціальної роботи Волинського національного університету імені Лесі Українки, КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти», факультетом фізичного виховання і спорту Вінницького державного педагогічного університету ім. Михайла Коцюбинського, Комунальний закладом вищої освіти «Луцький педагогічний коледж», і нещодавно ми почали співпрацювати із Сумським державним педагогічним університетом імені Антона Макаренка, Вінницьким національним технічним університетом,
Прикладом такої співпраці стала участь наших вихованців у таких заходах:
- VІІІ Всеукраїнській студентській науково-практичній конференції «Волинська весна: перші паростки науки» (Луцький педагогічний коледж, 20.березня.2024 р.).
- Всеукраїнській студентській науковій інтернет-конференції «Сучасна початкова школа: технології – інновації – практика» (м. Умань, 15 березня 2024 р., Уманський ДПУ ім. П. Тичини).
- VI всеукраїнській студентській науково-практичній онлайн-конференції для студентів, магістрантів та молодих науковців «Дошкільна і початкова освіта: реалії та перспективи» (травень, 2024 р., Сумський Державний педагогічний університет ім. А. Макаренка).
Викладачі та студенти факультету стали активними учасниками науково-практичної конференції «Актуальні питання моделювання у практичній підготовці здобувачів освіти як засобу професійно-особистісного розвитку майбутнього фахівця» (29.02.2024 р), яка відбулася на базі факультету педагогіки та фінансово-економічної діяльності Комунального закладу вищої освіти «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж». Варто зауважити, що співпраця викладачів і студентів зазначилася у спільних наукових доробках (Олени МАЙДАНИК, к.п.н. і Марії СЕНИШИНОЇ, студентки 11-Ш(б) групи), які були опубліковані у Віснику науково-педагогічних досліджень нашого коледжу.
Свідченням такої співпраці стала участь проф. Наталії МИСЛІЦЬКОЇ і Вікторії КЛІТНОЇ, ст. 11-Ш(б) групи у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Астрономія і сьогодення» (Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського). 12 квітня 2024 р. та викладача економічних дисциплін Олени ЛИМАР та студентка 21-Фін(б) групи Харчук Поліни, які взяли участь у міжнародній мультидисциплінарній науковій інтернет-конференції «Вісімдесят другі економіко-правові дискусії. Серія: Соціальні та гуманітарні науки» (м. Львів, Україна, м. Ополе, Польща, 29-30 січня 2024 р., стор 9-14 ISSN 2522-963X Видання включено до наукових баз даних: Google Scholar, Academic Research Index (Research Bib).
Угодами про співпрацю з нашими зовнішніми стейкхолдерами передбачено проведення спільних наукових і спортивних заходів, робочих зустрічей для обміну досвідом, гостьових лекцій.
18 квітня 2024 р. для студентів спеціальності 014 «Фізична культура/Середня освіта» відбулася гостьова лекція з Оленою ЯНОВСЬКОЮ – Майстром спорту України Міжнародного класу, учасницею літніх олімпійських ігор 2016 в Ріо де Жанейро Радник Міністра міністерства ветеранів України 2022/23рр. з питань фізичної реабілітації та адаптивних видів спорту для ветеранів; головним тренером та тренером з легкої атлетики національних збірних команд України Invictus та Warrior. Тема лекції: «Використання адаптивних видів спорту в підготовці ветеранів війни для участі Invictus Games та Всеукраїнських змагань «Ігри не скорених».
22 квітня 2024 р. на факультеті педагогіки та фінансово-економічної діяльності відбулася гостьова лекція на тему: «Компетентнісна освіта як основа професійно-особистісного розвитку майбутнього фахівця» за участю здобувачів вищої освіти спеціальності 013 «Початкова освіта». Спікерами лекції стали вчителі КЗ «Хижинецького ліцею» Оксана ГУМЕНЮК, Ольга ПРОНІНА, Мальвіна ДИБЧУК. Під час зустрічі Оксана Іванівна Гуменюк значила, що одним із основних завдань сучасного вчителя початкових класів є розвиток у молодших школярів пізнавальних інтересів, допитливості, критичного мислення, спостережливості, бажання вчитися. Це досягається завдяки використання в освітньому процесі початкової школи новітніх освітніх технологій.
Спікери поділилися досвідом своєї педагогічної роботи та презентували окремі методи, види та форми сучасних технологій, які сприяють формуванню ключових компетентностей учнів та зміцнюють їх віру у власні сили.
Лекція пройшла в доброзичливій, позитивній атмосфері, де студенти мали змогу почерпнути багато корисної інформації для себе.
20 травня 2024 р. для студентів – бакалаврів спеціальності 072 Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок проведено гостьовий онлайн-вебінар на тему: «Фінансова стійкість та стабільність страховика в умовах невизначеності : інновації та перспективи».
Модератори: викладачі кафедри фінансово-економічних дисциплін Наталія БАКАЛОВА та Олена ЛИМАР.
Запрошений гість – Аліна ЗАГРІЯ, директор компанії ТОВ «Євролай Україна».
Мета заходу – розкриття сутності фінансової стійкості страховика в умовах невизначеності, теорія та практика.
За запрошенням Національного банку України викладачі кафедридолучилися до Марафону менторів із платіжної безпеки.
31 травня 2024 р. в рамках міжвузівського співробітництва відбулася гостьова лекція на тему «Фізіолого-біохімічні механізми розвитку натренованості – формування довготривалої адаптації у молодих спортсменів» для здобувачів освіти факультету педагогіки та фінансово-економічної діяльності, організатором якої стала кафедра теорії і методики фізичного виховання. Лектор: Алла ЖИДЕНКО, доктор біологічних наук, професор кафедри біології, завідувач кафедри біологічних основ фізичного виховання, здоров’я і спорту Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка (м. Чернігів, Україна).
Уже декілька років підряд викладачі кафедри шкільної педагогіки, психології та окремих методик співпрацюють з громадською організацією «Херсонська обласна організація підтримки дітей з синдромом Дауна та їх сімей «Сонячні діти Херсонщини»».
16 травня 2024 року на факультеті педагогіки та фінансово-економічної діяльності відбувся семінар-практикум «Калейдоскоп інноваційних ідей сучасного викладача закладу вищої освіти», присвячений Дню науки в Україні. Модераторами заходу були декан факультету Олена МАЙДАНИК, к.п.н. та голова вченої ради факультету проф. Наталія МИСЛІЦЬКА. З вступним словом виступила декан факультету, зосередивши увагу на сучасних тенденціях організації наукової роботи студентів. Свої інноваційні ідеї презентували викладачі з різних кафедр факультету. Від кафедри шкільної педагогіки, психології та окремих методик спікером виступила Олександра ШЕВЧУК, к.п.н., яка провела тренінг з метафоричними асоціативними картами. Досвід проведення позакласних заходів представила викладач кафедри науково-природничих та математичних дисциплін Алла ТЕРЕПА разом зі студентами Ілоною СКОРИНЧУК та Іванною БАРСЬКОЮ. З сучасними викликами в підготовці майбутніх фахівців за програмою нової фізичної культури ознайомив заступник декана факультету педагогіки та фінансово-економічної діяльності Андрій ЦАРИК. Використання ігрових технологій в освітньому процесі підготовки здобувачів освіти представила завідувач кафедри фінансово-економічних дисциплін Наталія ЄВДОКИМОВА.
Спортивно-масова діяльність
Не менш ваговим напрямком діяльності факультету є спортивна діяльність.
Щороку, студенти факультету беруть активну участь у таких спортивно-масових заходах, які проводяться у Вінниці, обласних чемпіонатах з різних видів спорту, всеукраїнських змаганнях.
Під керівництвом викладача коледжу, доктора філософії Вікторії ЮНАШ студентки факультету Молярчук Євгенія та Фалатюк Анастасія у 2022 році стали призерами змагань з легкої атлетики, виборовши призові місця у бігу на 100м, 200 м та 400 м,
Найвищим досягненням команди легкоатлетів Комунального закладу вищої освіти «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж» є перемога у XVIII Обласній літній Спартакіаді Вінницької області.
З 10 по 14 жовтня 2024 р., у Львові відбулись фінальні змагання спортивних ігор України серед студентів закладів фахової передвищої освіти з ігрових видів спорту.
Вінницьке обласне відділення Комітету з фізичної культури та спорту, Міністерства освіти і науки України, представляли збірні команди з міні-футболу (юнаки, дівчата) КЗВО Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж».
За результатами спортивних змагань збірна команда дівчат нашого навчального закладу (тренер викладач коледжу Юлія МАРТИНЮК) виборола І-е місце та завоювала титул чемпіонів спортивних ігор України.
Ми гордимося нашими студентами, які досягли значних результатів та мають високі спортивні звання й розряди, серед них:
Ірина ГРЕБЕНЧУК – Майстер спорту України міжнародного класу з боротьби сумо.
Майстри спорту України:
- Денис АРТЮНІН – веслувальний слалом;
- Василь ВОЙТЮК – легка атлетика;
- Максим ВЛАСЮК– бокс;
- Володимир КУШНІР – бокс;
- Вікторія ЛИПНИЦЬКА – художня гімнастика;
- Ірина КОЗАЧКОВСЬКА – карате;
- Богдан ЮРКОВ – хокей на траві;
- Олександр ЯРОВИЙ – бокс;
- Аліна СОЛОНЕНКО – радіопеленгація;
- Ангеліна ЧЕРНЯВСЬКА – спортивна акробатика;
- Валерія ЛАГУШ – спортивна акробатика.
На даний час близько 20 студентів факультету є членами збірних команд України і більше 150 студентів є членами збірних команд області з різних видів спорту у багатьох вікових категоріях. Вони гідно відстоюють честь нашого навчального закладу на змаганнях різного рівня Вінниці, області, України, Європи та Світу.