КЗВО «Вінницький
гуманітарно-педагогічний коледж»
ЦИКЛОВА КОМІСІЯ ВИКЛАДАЧІВ СУСПІЛЬНО-ГУМАНІТАРНИХ ДИСЦИПЛІН
Згідно з Законом України про фахову передвищу освіту від 6 червня 2019 року, держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування, насамперед англійської мови, у державних комунальних закладах фахової передвищої освіти (стаття 46).
04 червня 2024 року Верховна Рада України ухвалила новий закон №9432, спрямований на впровадження англійської мови у різні сфери суспільного життя. Цей закон встановлює англійську мову як одну з мов міжнародного спілкування в Україні.
16 січня 2021 року набула чинності стаття 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».
Сучасний фахівець будь-якої галузі не може досягти значних висот без знання іноземної мови, в першу чергу англійської та рідної української мови. Тому вони є пріоритетом в освітньому процесі здобувачів освіти. Концепція МОН передбачає володіння англійською мовою не менше як B1, що є обов’язковою умовою для вступу до вищого навчального закладу та обов’язковий ЄВІ з іноземної мови після бакалаврату при вступі в магістратуру.
Освітню та методичну діяльність з вивчення іноземних мов, української мови та літератури, історії України в коледжі провадить циклова комісія викладачів суспільно-гуманітарних дисциплін, яка функціонує більше 30 років.
Зважаючи на нові тенденції у сучасному освітньому просторі, основними завданнями циклової комісії викладачів суспільно-гуманітарних дисциплін є вдосконалення процесу викладання освітніх компонентів для здобувачів фахової перед вищої освіти: «Іноземна мова», «Іноземна мова за професійним спрямуванням», «Практикум усного та писемного мовлення», «Українська мова», «Українська мова (за професійним спрямуванням)», «Українська література», «Історія України», «Всесвітня історія», підвищення пріоритету іноземної та української мов та інноваційні стратегічні напрями формування здобувача освіти в багатомовному інформаційно-комунікативному середовищі.
Важливість цих завдань усвідомлюють викладачі циклової комісії суспільно-гуманітарних дисциплін, до складу якої входять 15 фахівців, об’єднаних спільною метою: створити комфортне освітнє середовище, що дозволить здобувачам освіти сформувати необхідні компетентності, в першу чергу, професійні і комунікативні.
Серед викладачів комісії 3 відмінники освіти України, 1 викладач нагороджений знаком «Антон Макаренко», 13 викладачів – спеціалістів вищої категорії, 4 викладачі-методисти, 5 старших викладачів, 1 аспірант.
Педагоги комісії плідно працюють з автентичними англійськими підручниками Oxford Cambridge (Oxford Exam Trainer B1) та Pearson (Focus), організовують зустрічі з носіями мови для забезпечення ефективного вивчення іноземної мови та оволодіння комунікативною компетентністю здобувачами освіти коледжу, підготовки до НМТ.
Розробляються нові програми, методичні посібники («Successful Writing», «Teach English with Fun») та рекомендації («Методичні рекомендації до проведення пробних уроків з англійської мови»), електронні ресурси для дистанційного навчання з використанням інноваційних технологій. Навчально-методичний посібник «The Age of Elegance» (викладач Романенко В.В.) був визнаний кращою роботою в номінації «Науково-методична робота» в обласній виставці творчих робіт серед коледжів і технікумів Вінницької області. Посібник з дитячої літератури «Усна народна творчість» (викладач Василевич І. В.) отримав Диплом ІІІ ступеню в номінації «Ігрові технології» на конкурсі «Педагогічний Оскар».
Координує роботу викладачів голова циклової комісії, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, відмінник освіти України Жупанова Олена Іванівна.
Методичний доробок викладачів комісії охоплює різні види та форми роботи: Всеукраїнські наукові онлайн конференції «Формування особистості: виклики часу і нові контексти», «Організація навчального процесу. Новий освітній простір»; вебінари «Як зацікавити та мотивувати здобувачів освіти у вивченні іноземної мови», «STEM-підходи в освіті. Інструменти»; семінар «Підготовка та організація дистанційного навчання іноземних мов за професійним спрямуванням: виклики сьогодення». Вони сприяють підвищенню рівня професійної майстерності і викладачів, і здобувачів освіти.
Викладачі Сверлович В.В. та Українець І.М. були учасниками міжнародних семінарів за кордоном і отримали сертифікати міжнародного зразка.
Циклова комісія викладачів суспільно-гуманітарних дисциплін тісно співпрацює з кафедрою германської філології, кафедрою української філології, кафедрою суспільно-гуманітарних наук, бере активну участь у спільних засіданнях.
Рівень викладацької майстерності підтверджують обласні методичні об’єднання, які неодноразово проводилися викладачами комісії на базі коледжу.
Не залишається поза увагою викладачів і невід’ємна складова педагогічної діяльності – виховна робота. Професійна спрямованість цієї роботи проходить червоною ниткою у проведенні декади комісії.
Щоденна робота об’єднує наші спільні зусилля, спрямовані на реалізацію поставленої мети, об’єднує нас, досвідчених педагогів та молодь, не даючи зупинятися на досягнутому, – така вже сутність нашої діяльності…