КАФЕДРА НАУКОВО-ПРИРОДНИЧИХ ТА МАТЕМАТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН

ІСТОРІЯ І СЬОГОДЕННЯ КАФЕДРИ


Кафедра науково-природничих та математичних дисциплін – це динамічний та інноваційний колектив, який прагне до підготовки висококваліфікованих фахівців – майбутньої освітянської еліти нашої держави. У складі кафедри працюють 5 науково-педагогічних та педагогічних працівників, серед яких 1 доктор наук та 4 кандидати наук. Викладачі кафедри є досвідченими педагогами та науковцями, які закохані у свою справу та постійно прагнуть до самовдосконалення.
Кафедра була створена у 2021 році на базі комісії викладачів фізико- математичних дисциплін, що функціонувала в коледжі понад 60 років, і яку з 1977 року очолював Моспанок В. О., провідний фахівець з математики. Тривалий час в коледжі працювали фахівці своєї справи такі як Кубюк С. А. та Киливник В. Ф., які заклали фундамент фізико-математичних знань цілої плеяди студентства. Станом на сьогодні «метри» педагогічної науки – викладач- методист з фізики Войцехівський К.Ф. та викладач-методист з математики Томчук С.Д. діляться своїм багаторічним досвідом навчання та виховання. Естафету фахової підготовки студентів з фізики і математики продовжують молоді викладачі: кандидати педагогічних наук Демкова В.О., Катеринюк Г.Д., Терепа А.В., Шустова Н.Ю. Для підвищення інтересу студентів до навчання фізики Демковою В.О. розроблено колекцію презентаційних матеріалів з фізики та інструктивні матеріали до віртуальних лабораторних робіт, які подані в авторській методичній праці «Лабораторні роботи з фізики засобами хмарних технологій». Викладач Терепа А.В. активно залучає студентів до позакласної та наукової роботи. З метою популяризації вивчення математики під час проведення декади кафедри було проведено позакласний захід зі студентами 1- го курсу “Математика в професійній діяльності людини”. Глибоку методичну та практичну підготовку з математики забезпечує Яремчук О.П., яка розробляє нові підходи для формування у здобувачів освіти компетентності з методики навчання математики, які грунтуються на сучасних тенденціях в освіті.
Значний вклад вносять викладачі математики у підготовку студентів до НМТ з математики, використовуючи хмарні сервіси, комп’ютерні та мобільні додатки. Викладачами Шустовою Н.Ю. та Яремчук О.П. систематично проводяться гуртки з математики, на яких відбувається інтенсивна експрес- підготовка студентів до тестування. Студенти коледжу щороку приймають участь в обласних олімпіадах з фізики та математики під кураторством викладачів Демкової В.О. та Яремчук О.П.

Не зважаючи на складні умови, в яких перебуває сьогодні уся освітянська спільнота, викладачі працюють над підвищенням своєї кваліфікації, долучаючись до семінарів, майстер-класів, вебінарів, курсів підвищення кваліфікації, обласних методичних об’єднань. Прикладом є участь викладачів Мисліцької Н.А. та Катеринюк Г.Д. у майстер-класі «Штучний інтелект – поповнення скриньки цифрових інструментів сучасного педагога», який було організовано Інститутом цифровізації освіти НАПН України.
Викладачі кафедри є активними учасниками міжнародних та всеукраїнських конференцій, серед останніх – участь викладачів у ІІ Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції “Актуальні аспекти розвитку STEAM-освіти в умовах євроінтеграції” (виступили з доповідями Мисліцька Н.А., Демкова В.О. та Катеринюк Г.Д.); IV Міжнародній науково- практичній конференції “Імерсивні технології в освіті” (Мисліцька Н.А.), Міжнародній конференції «Штучний інтелект у науці та освіті» (виступили з доповідями Демкова В.О., Мисліцька Н.А.).
Невід’ємною складовою роботи кафедри є наукова робота зі студентами. Щороку під керівництвом викладачів математики виконуються курсові роботи з методики навчання математики, студенти залучаються до написання наукових публікацій, участі у наукових конференціях і конкурсах. Під керівництвом проф. Мисліцької Н.А. здобувачем СВО бакалавра спеціальності «Початкова освіта» Кучер О.В. була представлена наукова робота на Всеукраїнському студентському професійному творчому Конкурсі наукових робіт зі спеціальності 013 «Початкова освіта», проведеного в Центральноукраїнському державному університеті імені В. Винниченка. Конкурсна робота на тему
«Цифровий контент в системі дидактичних засобів формування понять змістової лінії «Величини» в курсі математики початкової школи» увійшла до 10 найкращих робіт.
Серед викладачів кафедри є чимало кураторів академічних груп, які проводять виховну роботу зі студентами, організовують цікаве дозвілля для своїх вихованців.
Важливо зазначити, що внесок кожного викладача математики та фізики у розвиток кафедри є унікальним. Викладачі мають різні наукові інтереси, методичні розробки та досвід виховної роботи. Завдяки цьому кафедра науково-природничих та математичних дисциплін може забезпечувати високий рівень підготовки студентів, проводити наукові дослідження та впроваджувати новітні методики та технології навчання.овуючи виставки студентської творчості, екскурсії до театрів, музеїв, парків, планетарію. Викладачі кафедри творчо і з натхненням готують студентів до факультетських конкурсів.

МИСЛІЦЬКА НАТАЛІЯ АНАТОЛІЇВНА

доктор педагогічних наук, професор,
завідувач кафедри науково-природничих та математичних дисциплін.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЗАХИСТ ДИСЕРТАЦІЇ
Дисертація на здобуття ступеня доктора педагогічних наук: «Навчання фізики на засадах пропедевтичного підходу у формуванні методичної компетентності майбутнього учителя фізики»
2018 рік, м. Київ (захист відбувся на засіданні спеціалізованої вченої ради у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова), спеціальність 13.00.02 – теорія та методика навчання (фізика)

Автореферат: URI: http://enpuir.npu.edu.ua/handle/123456789/32304
Дисертація на здобуття ступеня кандидата педагогічних наук:
«Формування фізичних понять в учнів основної школи засобами інформаційних технологій навчання»
2007 рік, м. Київ (захист відбувся на засіданні спеціалізованої вченої ради у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова), спеціальність 13.00.02 – теорія та методика навчання (фізика)
Освітні компоненти, які викладаються:
основи наукових досліджень, нові інформаційні технології, комп’ютерні технології в роботі з дітьми, інноваційні технології навчання, інформаційні технології навчання та технічні засоби, фізика.

Кваліфікаційна категорія: спеціаліст вищої категорії.
Педагогічне звання: викладач-методист

БАЗОВА ОСВІТА:
1999 р. – Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського (вчитель фізики, основ інформатики та астрономії, диплом з відзнакою).

2002 р. – Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського (магістр-дослідник фізики).

НАГОРОДИ, ВІДЗНАКИ
Почесна грамота Вінницької обласної військової адміністрації та обласної Ради (2024 р.).
Почесна грамота департаменту гуманітарної політики Вінницької обласної державної адміністрації (2024 р.).
Почесна грамота Департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації (2019 р.).
Почесна грамота управління освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації (2012 р.).

ПРОФЕСІЙНА І ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ
Голова вченої ради факультету педагогіки та фінансово-економічної діяльності
2023 р. – участь у проєкті «Книга від ученого» за програмою Офісу підтримки вченого: посібник, написаний у співавторстві «Хмаро орієнтовані технології навчання» презентовано на офіційній сторінці Офісу підтримки вченого.

Наукова бібліометрія:
ORCID https:
//orcid.org/0000-0002-1806-4737
Web of Science: https://www.webofscience.com/wos/author/record/AAB-6273-2020
Google Scholar: https://scholar.google.com.ua/citations?user=VQ0cVx0AAAAJ&hl=uk
Електронна пошта: mislitskay@gmail.com


ДЕМКОВА ВАЛЕНТИНА ОЛЕКСАНДРІВНА

кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри науково- природничих та математичних дисциплін

Дисертація на здобуття ступеня кандидата наук: «Формування експериментаторської складової фахової компетентності з фізики у майбутніх учителів предметів природничої освітньої галузі»

  • 2020 рік, м. Київ (захист відбувся 21 жовтня 2020 року на засіданні спеціалізованої вченої ради у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова), спеціальність 13.00.02 – теорія та методика навчання (фізика).
    Інформація про дисертацію: http://enpuir.npu.edu.ua/handle/123456789/32085

Освітні компоненти, які викладаються:
Фізика; Астрономія; Математика (Алгебра і початки аналізу та геометрія).

БАЗОВА ОСВІТА:

2008 р. – Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського (вчитель математики та основ інформатики, спеціаліст).
2021 р. – Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського (вчитель фізики, магістр).

ДОСВІД ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ:

з 2021 по 2022 рр. працювала на посаді вчителя фізики у Польському ліцеї гуманітарних наук та інформаційних технологій ім. Януша Корчакa за сумісництвом.

з 2008 по 2020 рр. працювала на посаді старшого лаборанта на кафедрі фізики і методики навчання фізики, астрономії Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського;

з 2020 р. дотепер працює на посаді старшого викладача фізико- математичних дисциплін кафедри науково-природничих та математичних дисциплін КЗВО «ВГПК»;

Наукова бібліометрія:
ORCID: https://orcid.org/0000-0001-8445-6520
Google – Академія https://scholar.google.com.ua/citations?user=10OtnsIAAAAJ&hl=uk

Електронна пошта : vitademkova@vgpk.edu.ua



КАТЕРИНЮК ГАЛИНА ДМИТРІВНА

Директор Обласного наукового ліцею- інтернату Комунального закладу вищої освіти «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж», доктор філософії, вчитель вищої категорії, викладач методист.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЗАХИСТ ДИСЕРТАЦІЇ:
Дисертація на здобуття ступеня доктора філософії: «Формування умінь математичного моделювання в учнів профільної школи»

2020 рік, м. Вінниця (захист відбувся 09 грудня 2020 року на засіданні разової спеціалізованої вченої ради у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського), спеціальність 014 «Середня освіта (математика)».
Анотація: https://vspu.edu.ua/content/graduate/doc/a7.pdf
Освітні компоненти, які викладаються:
Алгебра, геометрія, технічна творчість (робототехніка)ються:
Фізика; Астрономія; Математика (Алгебра і початки аналізу та геометрія).

БАЗОВА ОСВІТА:
2007 р. – Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського, спеціальність «Математика», кваліфікація «Викладач математики, вчитель економіки». (магістр)

ДОСВІД ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

з 2006 року працює в обласному спортивно-гуманітарному ліцеї-інтернаті Вінницького обласного комунального гуманітарно-педагогічного коледжу вчителем математики та фізики.

2009-2010 н.р. працювала за сумісництвом у коледжі викладачем інформатики, НІТ та ТЗН.

2010 – 2020 р. викладала інформатику (крім математики) у ліцеї.

2019-2020 р. працювала за сумісництвом викладачем інформатики у коледжі.

2020 – 2022 р. займала посаду старшого вихователя Обласного наукового ліцею-інтернату КЗВО «ВГПК».

2022 – 2023 р. займала посаду заступника директора з навчально-виховної робити Обласного наукового ліцею-інтернату КЗВО «ВГПК».

2023 – 2024 р займала посаду в.о. директора Обласного наукового ліцею- інтернату КЗВО «ВГПК»

з 1 липня 2024 року займає посаду директора Обласного наукового ліцею- інтернату КЗВО «ВГПК»

Наукова бібліометрія:
ORCID: https://orcid.org/0000-0002-5794-7743

Google – Академія: https://scholar.google.com.ua/citations?user=MtqP4cQAAAAJ&hl=uk&oi=ao
Електронна пошта: galina-zk@ukr.net.


ТЕРЕПА АЛЛА ВАСИЛІВНА

кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри
природничо-математичних дисциплін

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЗАХИСТ ДИСЕРТАЦІЇ:
Дисертація на здобуття ступеня кандидата педагогічних наук: « Формування математичної компетентності майбутніх учителів початкової школи в педагогічних коледжах»

  • 2019 рік, м. Вінниця (захист відбувся 29 травня 2019 року на засіданні спеціалізованої вченої ради у Вінницькому педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського), спеціальність 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти. Автореферат: https://vspu.edu.ua/content/specialized_academic_council/doc/2019/Terepa_A/a.pdf

Освітні компоненти, які викладаються: Математика

БАЗОВА ОСВІТА:
2008 р. – Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського (бакалавр педагогічної освіти, вчитель математики)
2009 р. – Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського (викладач математики, вчитель основ економіки)

ДОСВІД ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

з 2009 року і до нині працює викладачем математики у КЗВО «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж»


Електронна пошта : aterepa1987@gmail.com


ШУСТОВА НАТАЛІЯ ЮРІЇВНА

кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри
природничо-математичних дисциплін

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЗАХИСТ ДИСЕРТАЦІЇ:
Дисертація на здобуття ступеня кандидата педагогічних наук: «Формування у майбутніх учителів початкової школи здатності до професійного саморозвитку у процесі фахової підготовки»

  • 2017 рік, м. Вінниця (захист відбувся 19 грудня 2017 року на засіданні спеціалізованої вченої ради у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського), спеціальність 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти.
    Автореферат: https://vspu.edu.ua/science/dis/des_26_1.pdf

Освітні компоненти, які викладаються:
Математика; методика навчання математичної освітньої галузі

БАЗОВА ОСВІТА:
2008 р. – Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського (магістр математики)

ДОСВІД ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

2007 році успішно закінчила Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського;

з 2007 по 2024 рр. працювала на посаді викладача математики та економічних дисциплін Комунального закладу вищої освіти «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж»

ПРОФЕСІЙНА І ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ
Член експертної комісії моніторингу якості освіти загальноосвітніх навчальних закладів міста Вінниці.
Наукова бібліометрія:
Google – Академія https://scholar.google.com.ua/schhp?hl=uk

Електронна пошта: shustova-85@ukr.net


Члени кафедри беруть активну участь в роботі обласних методичних об’єднань викладачів фізики і математики обласних коледжів.

Методичне об’єднання викладачів фізики та астрономії обласних коледжів. Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж (21.11.2019 р.)