КЗВО «Вінницький
гуманітарно-педагогічний коледж»
ЦИКЛОВА КОМІСІЯ ВИКЛАДАЧІВ ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИХ ДИСЦИПЛІН
«Знання – це інформація, помножена на досвід»
Циклова комісія викладачів психолого-педагогічних дисциплін відновила свою роботу в 2024 році та є важливою складовою Коледжу фахової передвищої освіти Комунального закладу «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж» з випуску фахових молодших бакалаврів.
Викладачі комісії мають багатий життєвий та професійний досвід , яким надихають на майбутні досягнення здобувачів педагогічної освіти, постійно працюючи над власним вдосконаленням у науці та практиці викладання.
Здобутками викладачів циклової комісії є численні науково-методичні розробки, статті в фахових та періодичних виданнях, участь та організація науково-практичних семінарів, тренінгів, дискусійних клубів для колег та здобувачів освіти.
СТЕЦЮК ІРИНА ВОЛОДИМИРІВНА
ГОЛОВА ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ
Кваліфікаційна категорія: Спеціаліст вищої категорії, викладач-методист
Стаж педагогічної діяльності:
25 років, у коледжі з 2001 р.
Освіта:
Вінницький державний педагогічний університет за спеціальністю «Початкове навчання», спеціаліст (2001 р.), Вінницький інститут післядипломної освіти педагогічних працівників за спеціальністю «Практичний психолог», спеціаліст (2002 р.), Державний вищий навчальний заклад «Університет менеджменту освіти» за спеціальністю «Педагогіка вищої школи», магістр (2011 р.), Приватний вищий навчальний заклад «Академія рекреаційних технологій і права» за спеціальністю «Фізична культура і спорт», магістр (2023 р.).
Забезпечує викладання педагогіки та окремих методик.
Сфера професійних інтересів:
Теми магістерських випускових робіт –«Впровадження ЄКТС в освітній процес закладів І-ІІ рівнів акредитації»; «Організаційно-методичні основи фізичної підготовки дітей старшого шкільного віку».
Творче кредо: Не помиляється лиш той, хто нічого не робить, тому роби те, що ти можеш, в тому місці, де ти є.
ГУЛЯС НАТАЛІЯ МИКОЛАЇВНА
Заступник директора ліцею з навчально-виховної роботи, Вихователь-методист, вчитель вищої категорії
Стаж роботи – 23 роки, в коледжі – 18 років.
Освіта – закінчила Вінницький державний педагогічний інститут імені М.Островського у 1996 році, учитель трудового навчання, організатор технічної творчості.
Відзнаки й нагороди:
Грамота адміністрації та профспілкового комітету Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу (2006 р.), Почесна грамота Управління освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації (2002р.), Почесна грамота Департаменту гуманітарної політики Вінницької обласної державної адміністрації (2023р., 2024р.)
Досвід професійної діяльності: З 2000 року – вихователька Обласного ліцею-інтернату ВДПУ ім.М.Коцюбинського та вчителька трудового навчання; З березня 2005 року – вихователька гуманітарного ліцею-інтернату ВГПК, вчителька трудового навчання та креслення; З 01.09.2023 року – в.о. заступника директора Обласного наукового ліцею-інтернату КЗВО «ВГПК», вчителька трудового навчання; З 01.09.2024 року – заступник директора Обласного наукового ліцею-інтернату КЗВО «ВГПК», вчителька трудового навчання.
Життєве кредо «Якщо людина кожного дня, не зважаючи ні на що, буде виконувати свою роботу – життя наше зміниться на краще. А сухе дерево, якщо його щодня поливати, обов’язково зацвіте…»
Професійне кредо Ліцей – це майстерня, де формується думка підростаючого покоління, треба міцно тримати її в руках, якщо не хочеш випустити з рук майбутнє.
ГАЛЬЯНОВА ОЛЕНА АНАТОЛІЇВНА
Кваліфікаційна категорія: Спеціаліст вищої категорії, викладач-методист
Освіта: Вінницький державний педагогічний університет ім. Михайла Коцюбинського за спеціальністю «Початкове навчання», спеціаліст (2004 р.); Державний вищий навчальний заклад «Університет менеджменту освіти» за спеціальністю «Педагогіка вищої школи», магістр (2011 р.)
Досвід педагогічної діяльності: загальний педагогічний стаж 35 років, у коледжі працює 19 років.
Забезпечує викладання освітніх компонентів: Педагогіка, Образотворче мистецтво з методикою навчання та Технології спеціальності 013 Початкова освіта.
Сфера професійних інтересів: Формування інноваційного освітнього середовища здобувачів освіти в умовах компетентнісного підходу при викладанні ОК Педагогіка, Образотворче мистецтво з методикою навчання, Технології. Володіє інноваційною стратегією та тактикою, гнучкою адаптацією до змін змісту та умов професійної діяльності.
Викладач досконало володіє ефективними формами і методами організації навчального процесу у вищій школі.
Методист різних видів педагогічної практики: науково-педагогічних досліджень; пропедевтичної психолого-педагогічної, «Шкільний день», «Пробні уроки», «Перші дні дитини в школі»; спостереження викладача педагогіки.
Науковий керівник у підготовці курсових робіт з ОК Образотворче мистецтво з методикою навчання» (фаховий молодший бакалавр, бакалавр спеціальності 013 «Початкова освіта»)
ЛУЦИНКЕВИЧ ЛЮДМИЛА АНАТОЛІЇВНА
Кваліфікаційна категорія: спеціаліст вищої категорії, викладач-методист
Освіта: повна вища, ступінь вищої освіти – магістр.
Закінчила Вінницький державний педагогічний інститут ім. М. Островського у 1986 р. за спеціальністю «Педагогіка і методика початкового навчання»; Державний вищий навчальний заклад «Університет менеджменту освіти» у 2012 р. за спеціальністю «Педагогіка вищої школи».
Викладає дисципліни психолого-педагогічного циклу: «Педагогіка», «Основи педагогічної діяльності в інклюзивному середовищі», «Інклюзивна освіта», «Методика роботи асистента вчителя», «Соціальна педагогіка і психологія» тощо. Забезпечує практичну підготовку здобувачів освіти спеціальності 013 Початкова освіта у процесі проходження різних видів педагогічної практики.
У 2021-2022 рр. – експерт оцінювання Державною службою якості освіти професійних компетентностей учителів початкових класів – учасників сертифікації. Брала участь у проведення сертифікації, а саме: вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації за методиками оцінювання професійних компетентностей.
Коло професійних інтересів пов’язано з:
– формуванням професійних компетентностей майбутніх вчителів закладів загальної середньої освіти, зокрема: предметно-методичної компетентності (здатності здобувачів освіти моделювати зміст освітнього процесу відповідно до обов’язкових результатів навчання, здійснювати інтегроване навчання, добирати й використовувати сучасні й ефективні методики, методи та технології навчання тощо), інклюзивної компетентності (здатності створювати умови для функціонування інклюзивного освітнього середовища, надавати педагогічну підтримку особам з особливими освітніми потребами тощо), компетентності педагогічного партнерства (здатності організовувати суб’єкт-суб’єктну взаємодію зі здобувачами освіти, їхніми батьками, іншими фахівцями на засадах рівності, партнерства), організаційної компетентності та ін.;
– створенням умов для якісного проходження педагогічної практики, зокрема практики з науково-педагогічних досліджень, у ході якої здобувачі освіти, проєктуючи та проводячи уроки, заняття з освітніх галузей, виховні заходи, досліджуючи науково-педагогічні аспекти професійної роботи, мають можливість долучитись до наукової, пошукової, освітньої діяльності, використати сучасні методи, засоби й форми роботи, ознайомитися з новаторським досвідом вчителів закладів загальної середньої освіти, проаналізувати його, систематизувати, узагальнити й оформити свої спостереження у вигляді науково-педагогічного дослідження;
– керівництвом групою здобувачів вищої освіти як куратор;
– підвищенням власного професійного рівня, майстерності, інноваційною діяльністю та підтримкою колег у їхній професійній діяльності.
Творче кредо поєднується з думкою Г. С. Сковороди:
«Хто думає про науку, той любить її, а хто її любить, той ніколи не перестає учитись, хоча б зовні він і здавався бездіяльним».
НЕЧИПОРЕНКО ТАЇСІЯ АНДРІЇВНА
Кваліфікаційна категорія: спеціаліст вищої категорії, викладач-методист.
Освіта та стаж педагогічної діяльності:
У 1974 році з відзнакою закінчила Немирівське педагогічне училище, а в 1978 р. з відзнакою історико-педагогічний факультет Київського державного педагогічного інституту ім. Горького (нині Український державний педагогічний університет ім. Михайла Драгоманова).
Три роки працювала вчителькою у Вінницькій СШ №5.
З 1980 року працює викладачем предметів педагогічних дисциплін КЗВО «Вінницький гуманітарно- педагогічний коледж.
Учитель за покликанням, відповідальний і досвідчений педагог, майстер педагогічної справи, творча, ініціативна, закохана у свою професію. Головний принцип її педагогічної діяльності – чуйне, доброзичливе і водночас вимогливе ставлення до здобувачів освіти, довіра до них, сприяння професійному зростанню майбутніх фахівців ще в процесі підготовки у навчальному закладі.
Викладач заняття проводить професійно, за власними авторськими програмами, впроваджує сучасні виховні технології, інноваційні інтерактивні форми навчання, використовує комп’ютерну техніку, засоби активізації групи під час занять; будучи прихильником нововведень в процеси навчання і виховання, оволоділа вміннями працювати зі здобувачами освіти в умовах змішаного навчання. Кожне заняття педагог будує так, щоб воно несло майбутнім спеціалістам щось нове, що може допомогти осягнути їм таємниці навколишнього світу і може бути застосоване ними на практиці, вчить самостійно здобувати знання, орієнтуватися у значному потоці інформації в сучасному світі.
Власним прикладом педагог доводить, що справжній професіонал повинен вчитися та удосконалювати свою майстерність протягом усього життя, що не можна зупинятись на досягнутому. Свідченням цього є те, що вона завжди бере активну участь в семінарах і конференціях з питань позакласної виховної роботи, підвищує кваліфікацію, фахово самоудоскналюється.
Веде активну громадську роботу (з 2016 року є Президентом громадської організації «Вінницький міський благодійний фонд «Барвінок»).
В різний час нею було видано посібники «Літо. Табір. Вожатий», «Методика дозвілля», «Творчо. Весело. Цікаво», «Майстерня досвіду»; підготовлено ряд статей та методичних розробок.
Викладач систематично проводить відкриті виховні заходи, які завдяки своїй популярності і результативності стали традиційними. Це квести, години творчості, майстер класи, екскурсії по рідному краю тощо, багато років веде гурток «Школа вожатської майстерності».
За ініціативою Таїсії Андріївни вже 9 років діє педагогічний волонтерський загін «АБВС», який незмінно успішно працює на базі Вінницького обласного медичного центру реабілітації дітей. За авторською програмою педагога вже багато років результативно проходять табірні збори по підготовці здобувачів освіти коледжу до практики в літніх оздоровчих таборах.
Педагогічне кредо: Якщо хочеш запалити інших, маєш горіти сама!
КАЗЬМІРИШЕНА-ФАЙДЕНКО ОЛЕСЯ СТАНІСЛАВІВНА
ВИКЛАДАЧ ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИХ ДИСЦИПЛІН
Кваліфікаційна категорія: викладач-методист
Стаж роботи: педагогічний стаж – 25 років, стаж роботи в коледжі – 24 роки.
Освіта: закінчила Уманський державний педагогічний університет за спеціальністю «Початкове навчання», магістратура (2000 р.); Вінницький обласний інститут післядипломної освіти за спеціальністю «Практична психологія» (2002р.).
Досвід професійної діяльності: з вересня 2000 року прийнята на посаду викладача психолого-педагогічних дисциплін.
Забезпечує викладання психолого-педагогічних дисциплін.
Сфера професійних інтересів: Впровадження тренінгових технологій в освітній процес.
Відзнаки й нагороди: Почесна грамота Вінницької обласної державної адміністрації (2009р.).
Професійне кредо: Люби дитину, вір у неї, знай та розумій її.
БУРАЧЕВСЬКА ЛЮБОВ МИКОЛАЇВНА
Кваліфікаційна категорія: старший викладач образотворчого мистецтва
Стаж роботи: 40 років
Освіта: закінчила Харківський художньо-промисловий інститут в1977р.
Спеціальність за дипломом: промислове мистецтво
Кваліфікація: художник-конструктор
Досвід професійної роботи з вересня 1983р. Прийнята на посаду викладача Забезпечує викладання освітніх компонентів: образотворче мистецтво з методикою викладання, малювання, ліплення та художня праця.
Сфера професійних інтересів: Педагогічний малюнок як один з найефективніших методів навчання малюванню здобувачів освіти; В 2021 році створила посібник в електронному варіанті «Методичні рекомендації виконання практичних робіт з основ образотворчої грамоти» для здобувачів освіти підготовки фахового молодшого бакалавра, спеціальності 013 Початкова освіта; Відзнаки і нагороди:
Почесна грамота від Міністерства освіти і науки України (2019 рік); Грамота від Ради директорів технікумів і коледжів Вінницької області за кращу роботу в номінації «Образотворче мистецтво» в обласній виставці творчих робіт викладачів та студентів серед коледжів і технікумів Вінницької області (2016 рік); Подяка від Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації за збереження і популяризацію української витинанки, багаторічну співпрацю з Вінницьким обласним художнім музеєм та з нагоди відкриття виставки «Дерева та квіти Божого саду» (2018 рік);
Творче кредо: Дитячий малюнок, процес малювання – це частка духовного життя дитини. Діти не просто переносять на папір щось з навколишнього світу, а живуть у цьому світі, входять у нього як творці краси, дістаючи насолоду від неї.
РОБОЧА ПРОГРАМА ОСВІТНЬОГО КОМПОНЕНТА “ОСНОВИ КОРЕКЦІЙНОЇ ПЕДАГОГІКИ”
РОБОЧА ПРОГРАМА ОСВІТНЬОГО КОМПОНЕНТА “МАЛЮВАННЯ, ЛІПЛЕННЯ ТА ХУДОЖНЯ ПРАЦЯ”
РОБОЧА ПРОГРАМА ОСВІТНЬОГО КОМПОНЕНТА “МЕТОДИКА ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ З ПРАКТИКУМОМ”
РОБОЧА ПРОГРАМА ОСВІТНЬОГО КОМПОНЕНТА “ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО З МЕТОДИКОЮ НАВЧАННЯ”
РОБОЧА ПРОГРАМА ОСВІТНЬОГО КОМПОНЕНТА “ПЕДАГОГІКА”
РОБОЧА ПРОГРАМА ОСВІТНЬОГО КОМПОНЕНТА “ПЕАГОГІКА”(ЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ 013. ПОЧАТКОВА ОСВІТА
РОБОЧА ПРОГРАМА ОСВІТНЬОГО КОМПОНЕНТА “ПСИХОЛОГІЯ (ЗАГАЛЬНА, ВІКОВА, ПЕДАГОГІЧНА)”
РОБОЧА ПРОГРАМА ОСВІТНЬОГО КОМПОНЕНТА “ПСИХОЛОГІЯ”
РОБОЧА ПРОГРАМА ОСВІТНЬОГО КОМПОНЕНТА “ВСТУП ДО СПЕЦІАЛЬНОСТІ (З АКАДЕСІЧНОЮ ДОБРОЧЕСНІСЮ)”
РОБОЧА ПРОГРАМА ОСВІТНЬОГО КОМПОНЕНТА “ХУДОЖНЯ ПРАЦЯ”
РОБОЧА ПРОГРАМА ОСВІТНЬОГО КОМПОНЕНТА “”
НАКАЗ ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ВИБІРКОВИХ КОМПОНЕНТІВ № 56/ОД ВІД 30 СЕРПНЯ 2024 Р.
КАТАЛОГ ВИБІРКОВИХ ОСВІТНІХ КОМПОНЕНТІВ ОПС ФМБ 24-25 Н.Р
СИЛАБУСИ ВІБІРКОВИХ КОМПОЕНЕТІВ
СИЛАБУС ВИБІРКОВОГО ОСВІТНЬОГО КОМПОНЕНТА
МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЦИМ…
МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЦИМ…
МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЦИМ…
МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЦИМ…
МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЦИМ…