КЗВО «Вінницький
гуманітарно-педагогічний коледж»
ЦИКЛОВА КОМІСІЯ ВИКЛАДАЧІВ ДІЛОВОДСТВА, ДОКУМЕНТОЗНАВСТВА ТА ІНФОРМАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
«Знання – це інформація, помножена на досвід»
Сучасний соціальний, економічний, політичний та культурний розвиток країни потребує від закладу фахової перед вищої освіти кваліфікованих фахівців, які повинні мати ґрунтовну теоретичну й практичну підготовку з фаху, здатних постійно оновлювати здобуті знання та швидко адаптуватися до змін та корегувати професійну діяльність відповідно до Закону України «Про фахову передвищу освіту».
Сучасність вимагає в кожній установі мати фахівця з навичками з документування і володіння комп’ютерними технологіями; працювати з електронними базами даних, цифровими підписами, створювати електронні документи; мати навички ділового етикету; практичні компетентності в галузі архівознавства, бібліографознавства, бібліотечної справи, спеціального діловодства.
З метою удосконалення змісту підготовки фахівців за напрямом 029 «Інформаційна, бібліотечна і архівна справа» та у зв’язку з широкою інформатизацією суспільства 1 вересня 2012 року в коледжі було створено випускову циклову комісію викладачів діловодства, документознавства та інформаційної діяльності.
Очолює циклову комісію викладач вищої категорії, старший викладач, магістр-документознавець, менеджер з адміністративної діяльності Касіяненко О. М. За роки існування циклової комісії професійну й практичну підготовку студентів забезпечували такий педагогічний колектив: аспірант Західноукраїнського національного університету спеціальності 029 “Інформаційна, бібліотечна і архівна справа”, спеціаліст ІІ категорії Лебідь Т. П.; фахівці з бібліотечних дисциплін Безмощук А. В., спеціаліст ІІ категорії та Стойко Н. Г., спеціаліст; викладачі вищої категорії, старщі викладачі — Білоус Л. З. та Якобчук Н. В.; викладач методист, старший викладач Лебідь О. В.
Викладачі комісії працюють над проблемою: «Професійна компетентність педагогічних працівників дисциплін інформаційно–документаційного циклу як складова формування інноваційного освітнього середовища студентів коледжу».
Основними завданнями циклової комісії є: підготовка нового покоління інформаційно-розвинених, досвідчених фахівців документаційного забезпечення управління; формування креативного мислення; навчання, зорієнтоване на розширення професійної сфери підготовки використання випускників спеціальності в документально-комунікаційній та інформаційній системі України; підготовка конкурентноспроможних фахівців в умовах сьогодення.
З 2014 року щороку проводиться міжвузівська студентська науково-практична конференція «Сучасний стан інформаційно-економічного суспільства ХХІ століття: проблеми і перспективи».
Зміст навчально-методичної роботи циклової комісії є багатоаспектним, гнучким та відповідає сучасним потребам суспільства й вимогам змісту фахової передвищої освіти. Викладачі комісії — автори навчальних програм, методичних рекомендацій та розробок з фахових дисциплін («Навчальна практика як складова підготовки фахівців бібліотечної справи», «Розпорядча діяльність: особливості оформлення», «Конспекти лекцій з діловодства», «Конспекти лекцій зі спеціальних систем документування»), керівники гуртків, куратори академічних груп, завідувачі кабінетами, організатори творчих зустрічей, відкритих занять, майстер-класів («Передача документів до архіву. Формування справи», «Основи комп’ютерної грамотності для майбутніх бібліотекарів»), ділових ігор («Культура мовлення фахівця з діловодства», «Професіограма інспектора з кадрів»), методисти виробничої та технологічної практики тощо.
Як педагоги не лише за професією, але й за покликанням, викладачі циклової комісії велику увагу приділяють і позанавчальній роботі. Студенти-діловоди вміло модифікують виробничі ситуації на конкурсах, беруть участь у різноманітних тематичних вечорах (Веб-квест «Інформація в сучасному суспільстві», «Формування професійної компетенції майбутнього бібліотечного працівника»), виставках та в роботі дозвіллєвої творчої майстерні («Осінній голуб миру», «Веселі новорічні гноми», фестиваль «Вишиванка — твій генетичний код»).
Перспективна діяльність викладачів комісії має на меті: впроваджувати в навчальний процес електронної бібліотеки фахових джерел; підвищення професіоналізму й педагогічної майстерності шляхом самоосвіти; підвищувати рівень професійної, інтелектуальної культури майбутнього фахівця служби діловодства; запровадження науково-розважальної газети «Діловий світ».